Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Agropolitika
Prezidentė ir premjeras ragina ŽŪM griežčiau prižiūrėti žemės įsigijimo ribojimus

Vilnius. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį paragino Žemės ūkio ministeriją imtis priemonių įgyvendinti įstatymo nuostatas, kad įmonė negalėtų valdyti daugiau kaip 500 hektarų žemės.

Tai ji sakė komentuodama žiniasklaidos pranešimus, jog valstiečių lyderiui Ramūnui Karbauskiui priklausantis „Agrokoncernas" naudojosi jo sūnų, sesers, brolio ir tėvo valdoma žeme.

„Esame minėję, kad įstatyme yra išlikę trūkumų, jį reikėtų tobulinti. Bet didžiausią problemą matau, kad net ir toks, koks yra įstatymas, nebuvo priežiūros, kaip įstatymas vykdomas", - žurnalistams Šiauliuose sakė prezidentė.

Bioversija 22 02 02

„Tai vykdomosios valdžios apsileidimas ir Žemės ūkio ministerija turėtų skubos tvarka galvoti ne tik apie įstatymo pataisas, bet būtina numatyti ir įstatymo priežiūros mechanizmą", - teigė D. Grybauskaitė.

Įstatymas draudžia vienam asmeniui, įmonei ir susijusiems asmenims turėti daugiau nei 500 hektarų žemės ūkio paskirties žemės.

Premjeras: žemės įsigijimus turėjo sukontroliuoti NŽT

Daugiau kaip 500 ha ploto žemės vienam ūkio subjektui neleidžiančių įsigyti įstatymo nuostatų laikymąsi turėjo užtikrinti Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), sako premjeras Saulius Skvernelis. Anot jo, anksčiau įstatyme nebuvo nustatytos už tai atsakingos institucijos, tačiau dabar tai numato įstatymo pakeitimai.

„Priimant tokį įstatymą turi būti aiškiai numatyta, kas už šio įstatymo vykdymą, įgyvendinimą ir kontrolę atsakingas. Jei pažiūrėtume į 2014 metų įstatymo redakcija, tai straipsniai, kurie susiję su pirmumo teisės išsaugojimu, ten aiškiai sudėliota administracinė procedūra, kas prižiūri, kaip nagrinėjamos bylos ir visa kita. Kalbant apie maksimalų žemės ribojimą, įstatymų leidėjas tokių įpareigojimų jokiai institucijai nenumatė", - antradienį interviu LRT radijui sakė S. Skvernelis.

„Šiemet pakeistas įstatymas ir numatyta. Mano galva, tą nuo pradžių turėjo daryti Nacionalinė žemės tarnyba, nes ji disponuoja visa valstybine žeme ir šita tarnyba privalėjo užtikrinti, kad įstatymas būtų „gyvas" ir turėtų įrankius ir galimybes taikyti sankcijas už pažeidimus", - pridūrė premjeras.

R. Karbauskis sakė, kad šiais sandoriais „įstatymų nebuvo bandoma apeiti, nes įstatymų buvo laikomasi". Jis teigė, kad sūnums dovanoja lėšas, gautas už dividendus iš savo valdomų įmonių.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar ganote melžiamas karves?
Visos apklausos