Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Agropolitika
Prezidentas palaiko siūlymus uždrausti rusiškų grūdų importą į Lietuvą
LR Prezidento kanceliarijos (Roberto Dačkaus) nuotr.

Vilnius. Prezidentas Gitanas Nausėda teigia palaikantis siūlymus uždrausti rusiškų grūdų importą į Lietuvą. 

„Galiu tik pasakyti, kad tai tikrai problema, mūsų žemdirbiai tą problemą mato – rusiški grūdai patenka į Lietuvos teritoriją, taip pat ir vadinamieji juodieji grūdai, kurie neapskaitomi ir patenka tiesiog kontrabanda.

Be abejo, turime su tuo kovoti ir tai visiškai logiška atsižvelgiant į tai, kokį vaidmenį ši valstybė vaidina destabilizuodama geopolitinę situaciją Europoje“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė prezidentas.

Bioversija m7 2024 03 29

„Todėl tokius siūlymus sveikinčiau (uždrausti importą – BNS). Aišku, reikėtų susipažinti su jų konkrečiu turiniu“, – pridūrė šalies vadovas.

Dalis Seimo narių siūlo laikinai visiškai uždrausti į Lietuvą importuoti rusiškus arba baltarusiškus žemės ūkio produktus ir pašarus.

Žemės ūkio ministerija neseniai pranešė nuo kovo vidurio griežtinsianti iš Rusijos ir kitų didesnės rizikos šalių įvežamų grūdų kontrolę, tačiau visiškai uždrausti jų įvežimo nesieks. Riboti rusiškų grūdų tranzitą ragino sausį protestus surengę Lietuvos ūkininkai.  

Komentuodamas Lenkijos ūkininkų protestus prie Lietuvos ir Lenkijos sienos, G . Nausėda sakė besitikintis didesnio Europos Sąjungos įsitraukimo. 

„Kai kurie dalykai negali būti sprendžiami tik nacionaliniu mastu, o tik Europos Komisijos, Europos Sąjungos intervencijai esant ir tikrai mes šiandien matome tą Europos Komisijos lankstumą“, – sakė G. Nausėda.

„Pats kalbėjausi mūsų žemdirbių reikalavimų klausimu su Europos Komisijos prezidente Ursula von der Leyen. Ji patikino, kad Europos Komisija bus lanksti įgyvendinant žaliąją dienotvarkę ir pokyčius, kurie numatyti taip, kad žemdirbių fundamentalūs interesai nebūtų pažeisti.

Niekas nėra suinteresuotas matyti besitęsiančius ir nekaip nesibaigiančius žemdirbių streikus visoje Europoje. Jeigu kažkas ir gali tuo džiaugtis, tai tik Kremliaus režimas“, – teigė jis.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos