Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Prezidentas apie D. Miniataitę: turi patirties, tačiau prioritetai neaiškūs

Vilnius. Kandidatė į žemės ūkio ministres Dalia Miniataitė turi ilgametę patirtį žemės ūkio srityje, tačiau nėra iki galo aiškūs jos prioritetai sprendžiant šio ūkio problemas, mano prezidentas Gitanas Nausėda.

„Po susitikimo prezidentas atkreipė dėmesį į tai, kad kandidatė turi ilgametę patirtį žemės ūkio sektoriuje, yra labai gerai susipažinusi su sektoriaus problematika, turi vadinamą institucinę patirtį iš žemės ūkio ministerijos, labai gerai pažįsta toje srityje dirbančius žmones ir tai yra jos neabejotini privalumai“, – po G. Nausėdos susitikimo su pretendente į ministro postą sakė prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis. 

Pasak jo, G. Nausėda pasigedo ilgalaikės vizijos, kaip žemės ūkis galėtų būti transformuojamas į aplinkai palankų, didesnę pridėtinę vertę kuriantį sektorių ir kaip jis galėtų labiau prisidėti prie regioninės politikos stiprinimo.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Taip pat prezidentas pasigedo aiškesnės vizijos, kaip galėtų būti sprendžiami neefektyvumo ir skaidrumo klausimai, susiję su Nacionaline žemės tarnyba“, – sakė prezidento atstovas. 

Tuo metu D. Miniataitė teigė, kad pokalbis su prezidentu buvo dalykiškas, o vienas pagrindinių jos prioritetų – pasirengimas naujajai Europos Sąjungos finansinei perspektyvai.

„Prioritetai yra labai aiškūs, tai yra naujasis laikotarpis, turime parengti programas, kad galėtume dešimt metų naudotis parama, toliau yra dalykai, susiję su aukštesne pridėtine verte, kuri yra nepakankama žemės ūkyje. Skaitmeninimas yra ne mažiau svarbus, trumpų grandinių plėtra ir galimybė užsidirbti, gauti pajamas smulkiems ūkiams ir, be abejonės, kaimo gaivinimas“, – žurnalistams po susitikimo sakė D. Miniataitė. 

Be to, ji ketina skirti dėmesio šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos bei klimato kaitos mažinimui  bei ekologinei žemdirbystei. 

„Žemdirbiai turės per šituos ketverius metus ne tik daug ko išmokti, gauti informaciją, bet ir technologiškai persiorientuoti ir pakeisti daugeliu atveju technologijas, kad ŠESD (šiltnamio efektą sukeliančios dujos – BNS) būtų suvaldyta“, – teigė kandidatė.

Ji kol kas neatskleidė, kokią komandą formuotų, tačiau neatmetė, kad joje būtų dabar ministerijoje dirbantys žmonės.

„Neneigiu, kad komanda gali būti suformuota iš Žemės ūkio ministerijoje dirbančių kolegų“, – sakė D. Miniataitė. 

59-erių D. Miniataitė ministerijos kanclere dirbo nuo 2009 metų, pernai ji savo noru atsistatydino ir tapo ministerijos vyriausiąja patarėja.

Nuo 2004-ųjų ji dirbo ministerijos sekretore, 2001-2004 metais buvo žemės ūkio viceministrė, o 1998-2001 metais – Žemės ir maisto ūkio integracijos į Europos Sąjungą departamento vadovė.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos