Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Premjerė: pieno krizę spręsti gali kooperacija
LR Vyriausybės nuotr.

Vilnius. Prezidento patarėjui pareiškus, kad valstybė turi rasti būdų, kaip padėti pieno krizę išgyvenantiems ūkininkams, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad situaciją spręsti galima ūkininkams kooperuojantis ir taip didinant jų derybinę galią. 

„Atsakymas yra paprastas – kooperacija. Žmonės, kurie turi mažą derybinę galią, labiausiai ir nukenčia. 85 proc. pieno pristato 30 proc. ūkių ir jie turi didžiausią kainą, nes jie yra, pirmiausia, masto ekonomija, o antra, yra derybinė galia. Čia jau reikia pasiderėti ir su tokiu kiekiu statytojų, ir nelabai gali juos pastumdyti ir kainą sumažinti. Su mažais ūkiais yra bėda, nes jų derybinė galia maža“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė premjerė. 

Be to, kaip sprendimo būdą ji įvardijo ir garantinio fondo sukūrimą, kuriame, anot premjerės, būtų galima kaupti lėšas ir panaudoti jas rinkos svyravimams suvaldyti.

Bioversija 2024 04 26 m7

Europos Komisijai pranešus, kad ji neketina skirti skubios paramos Lietuvos pieno gamintojams, premjerė teigė, jog Lietuva ir nacionaliniu lygiu ieško būdų kaip padėti ūkininkams.

„Sprendimų ruošia ir Vyriausybė, ir Žemės ūkio ministerija ir jų bus, su Europos Komisija, žiūrėsime, ar atskirai dar reikės dėl kažko tartis, jei Komisija prieštaraus, nes tai labai lokali situacija, ji būdinga tik mums ir Latvijai, tai nėra europinė problema“, – sakė I. Šimonytė. 

Paklausta apie galimas kompensacijas ūkininkams, premjerė teigė „jokiems sprendimams nesakanti ne“, bet prioritetas yra surasti ilgalaikius. 

„Yra žmonių kurie yra įsitikinę, kad valstybė ištraukia iš kišenės n milijonų juos padalina ir tokiu būdu išsprendžia problemą. Bet Lietuvoje galutinis vartotojas už prekę lentynoje sumoka kainą, kuri yra europinė, nes pieno produktų kainos Lietuvoje yra pasiekusios ES vidurkį. Dabar pieno valgytojas turės dar iš savo kišenės išėmęs sumą per mokesčius mokėti subsidiją“, – teigė I. Šimonytė. 

Prezidento vyriausiasis patarėjas Jaroslavas Neverovičius trečiadienį po susitikimo su pieno sektoriaus atstovais teigė, kad valstybė privalo padėti pieno ūkiams atlaikyti krizę, o žemės ūkio ministro veiksmai turėtų būti greitesni.

Šaltinis: BNS, manoūkis.lt
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos