Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Premjerė pasėlių deklaravimą vertins ne pagal atskirus epizodus
LR Vyriausybės nuotr.

Vilnius. Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad ūkininkams kylantys klausimai ir problemos dėl pasėlių deklaravimo yra natūralus procesas, o deklaravimo sėkmę ji vertins ne pagal atskirus jo epizodus. 

„Tokie procesai niekada nebūna be jokių problemų, neatsimenu, kada būtų nebuvę jokių problemų ir dėl pačių problemų buvimo ar klausimų, čia yra natūralus dalykas. Visą procesą norėtųsi vertinti ne iš atskirų epizodų, o per visą laiką ir tikrai tą padarysiu ir jus būtinai informuosiu“, – Seime atsakydama į parlamentaro Kęstučio Mažeikos priekaištus dėl deklaravimo metu kilusių nesklandumų ketvirtadienį sakė premjerė. 

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas teigė, kad jau deklaruota 96,8 proc. pasėlių ploto, įbraižyti plotai siekia 99,8 proc., tačiau svarbiausia, anot jo, kad privalomos ekoschemos sulaukė populiarumo. 

Bioversija 2024 04 26 m7

„Svarbiausia, ir kur turėjome didžiausią nerimą, populiarumas privalomųjų ekologinių schemų. Šitą rodiklį pasiekėme ir tai manau, kad deklaravimas yra sėkmingas“, – sakė ministras.

I. Šimonytė ne kartą yra sakiusi, kad ministro likimas priklausys ir nuo pasėlių deklaravimo sėkmės ar nesėkmės. Ji anksčiau taip pat teigė, kad apie tai bus galima spręsti birželį, deklaravimui pasibaigus.

Opozicija K. Navickui balandį surengė interpeliaciją dėl padėties žemės ūkio sektoriuje, tačiau jam postą pavyko išsaugoti

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos