Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Agropolitika
Premjerė: būtina keisti Veterinarijos tarnybos pavaldumą
LR Vyriausybės nuotr.

Vilnius. Premjerė Ingrida Šimonytė mano, kad būtina keisti Valstybinės maisto veterinarijos tarnybos (VMVT), kurios vadovui šią savaitę pareikšti įtarimai korupcija, pavaldumą bei atskirti jos leidimų išdavimo ir kontrolės funkcijas.

Premjerės teigimu, nėra normalu, kai vykdomąsias ir kontrolės funkcijas atliekanti institucija „yra pakabinta“ prie Vyriausybės – tokią tvarką ministrų kabinetas siūlė keisti ir atsakomybę priskirti Žemės ūkio ministerijai, tačiau Seimas tam nepritarė. Ji teigė besitikinti, kad dabar Seime bus daugiau supratimo. 

„Buvo motyvuojama, kad dėl to nukentės mūsų išduodamų leidimų patikimumas ir ten visokiausių kitokių dalykų. Tai dabar matoma, kad tas patikimumas gali nukentėti dėl visai kitų priežasčių ir tai yra, manau, labai labai didelis smūgis institucijos reputacijai“, – Seime per Vyriausybės valandą ketvirtadienį kalbėjo premjerė.  

Bioversija 2024 07 09 m7

Premjerė pabrėžė, kad korupcija įtariamas VMVT vadovas Mantas Staškevičius nėra jos politinio pasitikėjimo pareigūnas, o buvo atrinktas konkurso keliu.

„Jis buvo atrinktas į vadovus konkurso tvarka iš tų kandidatų, kurie dalyvavo, ir iš tų dviejų kandidatų, kurie dalyvavo finalinėje stadijoje. Bet kas turbūt iš komisijos narių, kurie dalyvavo atrankoje, pasakys, kad ponas M. Staškevičius pasirodė vienareikšmiškai geriausiai ir jį paskyriau vadovu, nes tokia yra procedūra. Bet jis nebuvo mano pasirinkimas, jo nesuradau“, – sakė I. Šimonytė.  

Pasak jos, M. Staškevičius nebuvo nuoširdus, kai pastaruosius dvejus metus rodė didelį uolumą spręsdamas antikorupcinius klausimus.   

Pasak premjerės, VMVT vadovas nebūtinai turėtų turėti veterinarinį išsilavinimą, nes toks reikalavimas dabar „susiaurina lauką žmonių“, kurie gali vadovauti įstaigai. Seimas taip pat yra atmetęs šį siūlymą. 

I. Šimonytės teigimu, vienas „aiškių pokyčių, kurių reikėtų siekti“ – atskirti leidimų išdavimo ir kontrolės funkcijas.

„Tikiuosi, kad dabar Seime turėsime daugiau supratimo. (...) Visi esame suinteresuoti tikrai, kad ta institucija veiktų gerai, nuo jos priklauso mūsų užsienio rinkos eksporto produkcijai“, – pabrėžė premjerė.

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos