Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Agropolitika
Pratęstas pasėlių deklaravimas

Vilnius. Žemdirbiai deklaruoti pasėlius šiemet galės maždaug mėnesiu ilgiau, teigia žemės ūkio ministras. Pasak Andriaus Palionio, siekiama paskatinti pasėlius deklaruoti nuotoliniu būdu, tačiau didžioji dalis ūkininkų tą ir toliau daro seniūnijose.

„Šį savaitgalį Europos Komisija pratęsė mėnesiui deklaravimo laikotarpį. Deklaravimas, kuris dabar buvo numatytas nuo balandžio 20 iki birželio 7 dienos, yra pratęstas iki birželio 22-os, čia tie, kurie yra nevėluojantys, o vėluojantys – iki liepos 17 dienos“, – LRT radijui sakė A. Palionis.

Deklaruoti pasėlius būtina, norint gauti Europos Sąjungos (ES) tiesiogines išmokas.

Bioversija m7 2024 03 29

Pasak ministro, pernai tik 2,69 proc. Lietuvos žemdirbių pasėlius deklaravo nuotoliniu būdu – pagalbos teikiant deklaracijas reikia maždaug 80-85 proc. ūkininkų.

„Yra apmokyti nauji savivaldybių ir seniūnijų darbuotojai, nes iš viso yra virš 500 darbo vietų per visą Lietuvą, nuo balandžio 6 dienos bus galima jungtis prie sistemos ir bus jau video medžiaga su deklaravimo pavyzdžiais, taip pat svarstėme su savivaldybių merais, kaip įrengti darbo vietas, kad jos būtų saugios savivaldybių ir seniūnijų darbuotojams“, – tvirtino A. Palionis.

Pasak jo, galvojama ir apie paskatinamąsias priemones ūkininkams, kurie pasėlius deklaruotų nuotoliniu būdu.

„Finansinių priemonių negalime sugalvoti, jeigu nuotoliniu būdu ūkininkas deklaruos, bet galėtų būti tokia skatinamoji priemonė, kad mažesnė tikimybė papulti į patikrų sąrašą“, – teigė ministras.

„Reikia skatinti ūkininkus, tikrai turime jaunų ūkininkų nemažą dalį, kurie galėtų patys deklaruoti ir kaimynams padėti“,  – pridūrė jis.

Žemės ūkio ministerijos duomenimis, pernai 126 tūkst. pareiškėjų deklaravo 2,9 mln. ha žemės ūkio naudmenų, ūkininkai gavo 483,7 mln. eurų tiesioginių išmokų.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos