Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Prasidėjo pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimas
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Prasidėjo pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimas, truksiantis iki birželio 21 dienos.

Elektroniniu būdu įbraižyti deklaruojamų laukų ribas Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje (PPIS) ir pradėti pildyti žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo paraiškas ūkininkai galėjo nuo balandžio vidurio, tačiau pasirašyti deklaracijas ir pateikti prašymus tiesioginėms išmokoms gauti žemdirbiai gali nuo gegužės 2 d.

Deklaravimo pradžia buvo atidėta, nes laukta oficialaus Europos Komisijos patvirtinimo dėl Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 metų strateginio plano keitimų. Jis buvo gautas balandžio pabaigoje.

Bioversija 2024 04 26 m7

Vieni iš svarbiausių strateginio plano pokyčių yra atnaujintas daugiamečių pievų referencinis dydis, nustatytos didesnės ekologinio ūkininkavimo išmokos, atidėtas šlapynių ir durpžemių apsaugos reikalavimų taikymas. 

Žemės ūkio ministerija primena, kad šiemet siekiantys gauti tiesiogines išmokas turi įrodyti aktyvaus ūkininkavimo faktą, jaunieji ūkininkai – pagrįsti pasirengimą ūkininkauti. Papildoma perskirstomoji pajamų paramos išmoka mokama tik deklaruojantiems mažiau kaip 500 ha.

Pareiškėjai gali prisiimti papildomus įsipareigojimus ir reikalavimus bei gauti papildomą klimatui, aplinkai ir gyvūnų gerovei naudingų sistemų išmoką (ekologinės sistemos). Ekologinės sistemos šiemet buvo papildytos nauja veikla „Ariamosios žemės keitimas pievomis, jų išlaikymas ir priežiūra“. Taip pat peržiūrėti visų ekologinių sistemų išmokų dydžiai, atnaujinti reikalavimai paramai gauti.

Pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimas tęsis iki birželio 21 d. Pavėluotai paraiškas bus galima teikti iki liepos 1 d.

Pernai deklaracijas pateikė 116 tūkst. ūkininkų.

Šaltinis: BNS, ŽŪM inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos