BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Agropolitika
Praplėstas įsiterpusios žemės apibrėžimas
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Nuo šiol įsiterpusia žeme bus laikomas ir ne didesnis kaip 3 ha valstybinio žemės ūkio paskirties žemės plotas, besiribojantis su stabiliu kraštovaizdžio objektu.

Seimas antradienį pritarė Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo pataisoms, kuriomis praplečiamas valstybinės įsiterpusios žemės apibrėžimas.

Įsigaliojus ūkininkaujantiems asmenims palankiai nuostatai, įsiterpusia žeme bus laikomas ir ne didesnis kaip 3 ha valstybinio žemės ūkio paskirties žemės plotas, besiribojantis su stabiliu kraštovaizdžio objektu (keliu, geležinkeliu, miškų sklypu, vandens telkiniu).

Bioversija 2024 04 26 m7

Tokią valstybinę žemę bus galima įsigyti be aukciono (besiribojančių sklypų savininkams – pirmumo teise).

Pasak parlamentinio Kaimo reikalų komiteto nario Jono Gudausko, būdavo vis gaunama ūkininkų skundų, kad įsiterpusia žeme yra laikoma tik fiziškai iš visų pusių su kito privataus asmens žeme besiribojanti valstybinė žemės ūkio paskirties žemė.

„Žmonėms nesuprantama, kodėl žemei besiribojant su keliu ar melioracijos grioviu tai nėra įsiterpęs valstybinės žemės plotas, todėl siūloma šią klaidą ištaisyti“, – sakė J. Gudauskas.

Naujos nuostatos įsigalios birželio 1 d. Iki to laiko pradėtos valstybinės žemės ūkio paskirties žemės sklypo pardavimo procedūros bus užbaigiamos pagal iki šio įstatymo įsigaliojimo dienos galiojusias nuostatas.

Pardavimo procedūra laikoma pradėta, jeigu valstybinės žemės ūkio paskirties žemės sklypas suformuotas teritorijų planavimo dokumente ar žemės valdos projekte, teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintame iki šio įstatymo įsigaliojimo dienos.

Parengta: pagal LRS inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos