Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Agropolitika
Pradedami mokėti avansai už ekologines sistemas, bet ne už visas Patikslinta
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Iki lapkričio 30 d. ūkininkams, deklaravusiems žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus, atitinkančius paramos pagal intervencines priemones tiesioginių išmokų (klimatui, aplinkai ir gyvūnų gerovei naudingas sistemas) reikalavimus, bus išmokėtos avansinės išmokos.

Avansinės išmokos nebus mokamos už kompleksinės ekologinės sistemos „Veiklos ariamojoje žemėje“ veiklas „Neariminės tausojamosios žemdirbystės technologijos“ ir „Kraštovaizdžio elementų priežiūra“, už ekologinę sistemą „Tausojanti vaisių, uogų ir daržovių programa (NKP)“, už ekologinės sistemos „Kompleksinė pievų ir šlapynių priežiūros schema“ veiklos „EB svarbos natūralių pievų, šlapynių bei rūšių buveinių tvarkymas“ EB svarbos šlapynių tvarkymą, už ekologinę sistemą „Ekstensyvus šlapynių tvarkymas“, nes pagal šioms veikloms ir ekologinėms sistemoms nustatytus reikalavimus patikros bus baigtos kitais metais, todėl išmokos įkainis bus tvirtinamas su galutiniais įkainiais iki gruodžio 1 dienos.

Kompleksinės ekologinės sistemos „Veiklos ariamojoje žemėje“ avansinės išmokos už veiklą „Augalų kaita“ sieks 28,5 Eur/ha, „Tarpiniai pasėliai“ – 69 Eur/ha, „Sertifikuotos sėklos naudojimas“ – 11 Eur/ha, „Trumpaamžių medingųjų augalų juostos“ – 123 Eur/ha), „Daugiamečių žolių juostos“ – 116 Eur/ha.

Bioversija 2024 07 09 m7

Ekologinės sistemos „Ariamųjų durpžemių keitimas pievomis“ – 153 Eur/ha, „Eroduotos žemės keitimas pievomis“ – 128 Eur/ha.

„Kompleksinė pievų ir šlapynių priežiūros schema“ išmokos už veiklą „Ekstensyvus daugiamečių pievų tvarkymas ganant gyvulius“ avansas sieks 131 Eur/ha, už veiklos „EB svarbos natūralių pievų, šlapynių bei rūšių buveinių tvarkymas“ EB svarbos natūralių pievų tvarkymą – 202 Eur/ha, o už ekologinės sistemos „Sodų ir uogynų tvarkymas gamtai palankiu būdu“ sudarys 70 Eur/ha.

Ekologinės sistemos „Perėjimas prie ekologinio ūkininkavimo“ išmokos, kai remiamas plotas pagal ekologinę sistemą „Perėjimas prie ekologinio ūkininkavimo“ avansas nurodomas iki 200 ha imtinai, už daugiametes žoles – 141 Eur/ha, už daržoves, bulves, uogynus, sodus, vaistažoles, aromatinius ir prieskoninius augalus – 444 Eur/ha, už javus, javus pašarams, javus sėklai ir daugiametes žoles sėklai – 191 Eur/ha. 

Kai remiamas plotas pagal ekologinę sistemą „Perėjimas prie ekologinio ūkininkavimo“  yra didesnis nei 200 ha, plotas, viršijantis 200 ha, laikantis paramos paraiškoje deklaruotų pasėlių proporcijos pagal atitinkamas augalų grupes (pasėlius), yra remiamas 70 procentų.

Ekologinės sistemos „Ekologinis ūkininkavimas (vaisiai, uogos, daržovės, vaistažolės ir prieskoniniai augalai)“ išmokos, kai remiamas plotas pagal ekologinę sistemą „Ekologinis ūkininkavimas (vaisiai, uogos, daržovės, vaistažolės ir prieskoniniai augalai)“ yra iki 200 ha imtinai, sieks 381 Eur/ha, o kai remiamas plotas pagal ekologinę sistemą „Ekologinis ūkininkavimas (vaisiai, uogos, daržovės, vaistažolės ir prieskoniniai augalai)“ yra didesnis nei 200 ha, plotas, viršijantis 200 ha, laikantis paramos paraiškoje deklaruotų pasėlių proporcijos pagal atitinkamas augalų grupes (pasėlius), yra remiamas 70 procentų.

***

Kaip antradienį portalui manoūkis.lt patikslino Žemės ūkio ministerijos Ryšių su visuomene ir bendradarbiavimo skyrius, nurodytos sumos yra avansinis išmokos dydis.

Šaltinis: ŽŪM
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos