Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Agropolitika
Idėja apie ŽŪM perkėlimą liks kalbomis?

Kaunas. Naujojo Žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio atgaivinta idėja apie ministerijos perkėlimą į Kauną liks neįgyvendinta, mano politologas.

Vytauto Didžiojo universiteto politologas Bernaras Ivanovas sako, kad sumanymo perkelti ministeriją į kitą miestą jis nevertina rimtai.

„Žinoma, tai būtų labai svarbu Kauno miestui. Tačiau įvertinus plačiau, darosi akivaizdu, kad šie planai nebus įgyvendinti. Tai būtų milžiniškas projektas, susijęs su patalpų paieška, įrengimu, Vilniuje ministerijos naudojamų patalpų pardavimu. Galima prisiminti, kaip sudėtingai vyko Vilniaus miesto savivaldybės administracijos perkėlimas į vieną naują pastatą. Kauno miesto savivaldybė taip pat jau daug metų kalba apie visos administracijos perkėlimą į naujas patalpas, tačiau nieko realaus neįvyko“, – pastebi B. Ivanovas.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Jam sunku atsakyti, kodėl dabar vėl į viešumą iškelta ši idėja. „Galbūt yra tam tikri interesai. Įmanoma, kad siekiama padaryti įspūdį. Bet juk ministeriją perkelti neužtenka visus biurokratus susodinti į autobusą ir pervežti į Kauną“, – ironizuoja B. Ivanovas.

Naujam ministrui pareiškus apie sumanymą perkelti ŽŪM į Kauną, žiniasklaidoje aktyviai svarstoma ši idėja. G. Surplys teigė, kad pradėjęs darbą ketina susitikti su Kauno meru Visvaldu Matijošaičiu.

„Jei mums to poreikio bus daugiau, nei Kaunas gali pasiūlyti, tai tada kreipsiuosi į tas savivaldybes, kurios yra tarp Vilniaus ir Kauno, maždaug aplink. Jei bus šiuo metu nenaudojamų arba šiuo metu statomų naujų patalpų pasiūlymai, tai tikrai svarstysime galimybę, kad įstaigų tinklą būtų galima pasėti ir plačiau“, – delfi.lt pasakojo G.Surplys.

Biurų nuomininkų interesams Lietuvoje atstovaujančios įmonės „Real Game“ įkūrėjas ir partneris Aurimas Maldūnas 15min sakė manantis, kad Kaune ministerijai greitai būtų rastos patalpos.

Prognozuojama, kad Kaune 2019 metų pabaigoje bus apie 250 tūkst. kv. metrų nuomojamo biurų ploto, o dabar yra apie 150 kv. metrų.

A. Maldūno skaičiavimais, apie 330 darbuotojų turinti institucija, laikantis verslo standartų, turėtų tilpti į 3,5 tūkst. kv. metrų biurą, tačiau tai valstybinė institucija, todėl jis manytų, kad ŽŪM galėtų užimti ir 5 tūkst. kv. metrų plotą.

Praėjusių metų viduryje Turto banko paskelbtoje valstybės turto valdymo ataskaitoje teigiama, kad dabar ŽŪM vienam darbuotojui tenka 33,63 kv. m ploto, kai privačiame versle vienam darbuotojui tenka tik 10 kv. metrų.

Anot A. Maldūno, Kaune 2019 metams tikrai būtų patalpų kurtis ministerijai. Jei netiktų dabartinės patalpos, iki 2019 metų būtų pastatytos naujos.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovaujamos Vyriausybės programoje užsimenama apie galimybę perkelti Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijas į Kauną, tačiau tai neminima Vyriausybės programos įgyvendinimo plane.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos