
Vilnius. Seimo Kaimo reikalų komitetas trečiadienį pritarė Pluoštinių kanapių įstatymo pakeitimams, sudarantiems palankesnes sąlygas ir numatantiems paprastesnius reikalavimus šios kultūros augintojams.
Žemės ūkio ministerijos parengtose įstatymo pataisose siūloma įteisinti paprastesnius reikalavimus auginant kanapes nedideliais ploteliais sodininkystės tikslais bei galimybę veisti naujas veisles tinkančias Lietuvos klimatui, panaikinamas perteklinių pažymų teikimas.
Tai pat pakoreguota nuostata, kuri numatė, kad kanapių plotas, skiriamas melioracijos griovio ar nedidelio vandens telkinio, turėjo būti traktuojamas kaip atskiri laukai ir iš kiekvieno jų turėjo būti imami atskiri mėginiai THC nustatymui.
Seimo nario Petro Čimbaro teigimu, nustačius, kad barjeras iki 8 metrų nedalina vieno lauko į du, ūkininkai nemažai sutaupys, nes vieno tyrimo kaina siekia 141 eurą, ir tokiu būdu bus paskatinta perspektyvaus žemės ūkio sektoriaus plėtra.
Pernai įsigaliojus Pluoštinių kanapių įstatymui ši augalininkystės sritis ėmė sparčiai plėstis. Šiais metais buvo deklaruotas 2348 ha plotas, plėtojasi ir perdirbimas bei įvairiapusis šio produkto pritaikymas. Kaimo reikalų komiteto teigimu, nors priimant įstatymą buvo daug nuogąstavimų ir patvirtinti ypatingai griežti reikalavimai, jokių rimtų nusižengimų nustatyta nebuvo.
LRS, MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ministerija: KPP projektai bus baigiami Strateginio plano lėšomis
2025-10-31 -
Vyriausybė nepritarė siūlymui taikyti lengvatinį PVM ekologiškam maistui
2025-10-29 -
Klausimas su kvapu: ar miestui ir kaimui turi būti taikomos vienodos taisyklės?
2025-10-23
Skaitomiausios naujienos
-
Išmokų nematysi, jei gausi pensiją?
2025-10-17 -
Melagingos žinutės kaina: iš ūkininko lauko dingo 150 t bulvių
2025-10-21 -
Po didinamuoju stiklu – traktorių ir kitų žemės ūkio mašinų registracija
2025-10-09



(0)