Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Agropolitika
Planuojama parama ankštinių ir baltyminių augalų perdirbėjams

Vilnius. Gaminantys produktus iš ankštinių ir baltyminių augalų dėl paramos nebekonkuruos su visų kitų žemės ūkio produktų perdirbėjais. Žemės ūkio ministerija praneša, kad jiems numatoma atskira parama.

ŽŪM tikslina Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“ įgyvendinimo taisykles. Tai esą daroma siekiant paskatinti sėjomainą, ankštinių ir baltyminių augalų perdirbimą ir aukštesnės pridėtinės vertės produkcijos kūrimą,

Didžiausia galima paramos suma vienam projektui, vienam juridiniam asmeniui ir susijusiems asmenims 2014–2022 m. laikotarpiui numatoma 5 mln. Eur.

Bioversija 2024 07 09 m7

Taip pat tikslinami ir projektų atrankos kriterijai: daugiau dėmesio skiriama kooperacijos vystymui, prioritetas teikiamas perdirbantiems ekologiškus ir pagal NKP reikalavimus pagamintus žemės ūkio produktus. Prioritetu nebus laikomos vidutinės įmonės, atsisakoma atrankos balų už intensyvumo susimažinimą.

Birželio mėnesio kvietimui teikti paraiškas pagal KPP veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“ numatyta skirti 22,3 mln. Eur. Iš jų 10 mln. Eur – ankštinių ir baltyminių augalų perdirbimui ir 12,3 mln. Eur kitų žemės ūkio produktų perdirbimui.

Rugsėjo mėnesį, perskirsčius KPP lėšas, vyksiančiam kvietimui teikti paraiškas planuojama skirti 24 mln. Eur.

Tokiu pokyčius numatantys teisės aktai šiuo metu yra derinami, su jais galima susipažinti čia.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos