Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Agropolitika
Planuojama koreguoti dovanotos žemės apmokestinimą Papildyta
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Finansų ministrė Gintarė Skaistė žada koreguoti mokesčių reformos pakete numatytą naują lengvatą dovanotos žemės savininkams. Ministrės teigimu, ši lengvata bus tikslinama apimant daugiau šeimos verslo šakų, ne tik žemės ūkio sektoriuje.  

„Esame pasirengę pakoreguoti tą nuostatą, įtraukiant platesnį ratą, galbūt, šeimos verslo šakų, kad būtų galima panaikinti tuos klausimus, kurie kyla dėl žemės išskirtinumo. Paieškosime tam tikros neutralesnės formuluotės, kad būtų galima apimti platesnį tą ratą šeimos verslo perdavimo savo šeimos nariams“,  – tvirtino ministrė. 

„Manome, kad žemės ūkio sektorius šiuo metu yra išskirtinis, nes didelę turto dalį sudaro žemė. Pažiūrėjome kitų šalių praktiką. EBPO dešimt šalių taiko panašias lengvatas ūkio perdavimui, kad būtų užtikrinamas tęstinumas, šeimos ūkio veikla tolimesnė“, – pridūrė ministrė.  

Bioversija 2024 04 26 m7

Socialdemokratas Julius Sabatauskas susitikime su ministre teigė, kad dabartinės lengvatos nuostatos gali prieštarauti Konstitucijai. „Ateityje tas momentas gali būti apskųstas Konstituciniam Teismui ir jis pasakys, kad prieštaravimas yra (dėl reikalavimo vykdyti tą pačią veiklą – BNS)“, –  teigė J. Sabatauskas. 

Anot jo, gavę dovanų žemės, nauji savininkai gali ne tik ją dirbti, bet ir, pavyzdžiui, pasistatyti kaimo turizmo sodybą. 

Dabar pakeitimas numato, kad žemė, padovanota šeimos nariams, nebūtų apmokestinama, jeigu būtų užtikrinama, kad ir toliau ne mažiau kaip trejus metus naujieji savininkai vykdys tą pačią žemės ūkio veiklą. Tokia išimtis būtų taikoma sandoriams, kurių vertė neviršytų 300 tūkst. eurų per metus. 

Vis dėlto jau atsiranda siūlymų nekeisti dabar galiojančios dovanų apmokestinimo tvarkos. Ekonomikos komiteto narys Andrius Bagdonas siūlo atsisakyti Vyriausybės iniciatyvos į neapmokestinamų pajamų sąrašą įtraukti artimiesiems dovanotą žemdirbių turtą.

„Vienas iš pagrindinių apmokestinimo teisinio reglamentavimo ir taikymo principų yra mokesčių mokėtojų lygybės principas, kuris įtvirtina konstitucinį asmenų lygiateisiškumo principą, kuris draudžia diskriminuoti mokesčių mokėtojus ar dėl tam tikrų priežasčių sudaryti išskirtines apmokestinimo sąlygas“, – nurodė parlamentaras pataisos argumentuose.

Šiuo metu nėra apmokestinamos pajamos, paveldėjimo ar dovanojimo būdu gautos iš artimųjų bei kitų asmenų, jeigu jų suma ar vertė neviršija 2,5 tūkst. eurų.

Mokesčių pertvarka Seimui pateikiama antradienį. Reforma siūloma didinti individualios veiklos apmokestinimą, numatyti pokyčiai dirbantiesiems su verslo liudijimais, investicinė sąskaita, platesnis nekilnojamojo turto apmokestinimas.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos