Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Agropolitika
Teisių į žemę atkūrimas kaime iš esmės yra baigtas

Vilnius. Nuosavybės teisių į žemę, mišką, vandens telkinius atkūrimas iš esmės yra baigtas – nuosavybės teisės atkurtos į 99,95 proc. piliečių prašymuose nurodyto ploto, informuoja Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT).

„Nuosavybės teisių į žemę atkūrimo procesas iš esmės baigtas, išskyrus pavienius atvejus, kai negalima atkurti nuosavybės teisių dėl pačių piliečių neveikimo. Liko tik 6 rajonai, kur nuosavybės teisės atkurtos mažiau kaip į 99,95 proc. piliečių prašymuose nurodyto ploto. Šilalės rajone nuosavybės teises liko atkurti 38 asmenims, Trakų – 53, Klaipėdos – 54, Ignalinos – 65, Kauno – 117, Vilniaus rajone – 976“, – sako NŽT direktorius Laimonas Čiakas.

Nuo žemės reformos pradžios (1991 m.) iki 2019 m. sausio 1 d. pateikta 787,85 tūkst. piliečių prašymų šalies kaimo vietovėse atkurti nuosavybės teises į 4,024 mln. ha turėtos žemės. Iki 2019 m. sausio 1 d. nuosavybės teisės kaimo vietovėse iš viso neatkurtos 4766 pretendentams į 6554 ha turėtos žemės, tačiau iš jų 3110 pretendentų neįmanoma atkurti nuosavybės teisių dėl pačių piliečių
neveikimo.

Šiuo metu dirbama, kad likusiems 1656 piliečiais nuosavybės teisių atkūrimo procesas būtų užbaigtas laiku – rengiamuose žemėtvarkos projektuose projektuojami žemės sklypai, ženklinami jau suprojektuoti, rengiamos žemės sklypų kadastro duomenų bylos ir priiminėjami sprendimai atkurti nuosavybės teises, iš viso į 1889 ha žemės plotą.

Minėti piliečiai bent kartą jau buvo kviečiami dalyvauti žemės reformos žemėtvarkos projekto rengime, t. y. jie buvo kviečiami atvykti į organizuojamus pretendentų susirinkimus pasirinkti žemės sklypus iš esamo laisvos žemės fondo žemei priskirto žemės ploto. Tačiau šie piliečiai kviečiami dažniausiai neatvyksta į pretendentų susirinkimus, o jei ir atvyksta, be priežasties nesirenka ar vengia pasirinkti projektuojamo žemės sklypo vietą. Anot NŽT pranešimo, per 2018 metus 286 neveiklius (pasyvius) piliečius pavyko įtraukti į nuosavybės teisių atkūrimo procesą.

Siekdamas išspręsti susidariusią situaciją, dėl kurios pasyviems pretendentams nėra galimybių užbaigti nuosavybės grąžinimo proceso, Seimas pakeitė Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymą. Jame naujai reglamentuojama, kad jeigu pilietis, turintis teisę atkurti nuosavybės teises, nenurodo (nepatikslina) vietovės, kurioje pageidautų gauti žemės, miško sklypą ar vandens telkinį, kviečiamas neatvyksta rinktis arba atvykęs nepasirenka projektuojamo žemės, miško sklypo ar vandens telkinio vietos, arba pasirinktoje vietovėje nebėra laisvos valstybinės žemės, kurioje piliečiui būtų galima projektuoti žemės sklypą, nuosavybės teisės šiam piliečiui atkuriamos atlyginant pinigais. Tokiu būdu atsirado galimybė 3110 pasyvių piliečių įtraukti nuosavybės teisių atkūrimo procesą.

NŽT, MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos