Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Agropolitika
Pievų atkurti šiemet nereikės

Vilnius. Po derybų ir konsultacijų su Europos Komisija pavyko pakoreguoti daugiamečių pievų referencinius dydžius, dėl to Lietuva neperžengė leistinos pievų plotų sumažėjimo ribos ir ūkininkams suartų pievų šiais metais atkurti nereikės.

Žemės ūkio ministerija praneša, kad pavyko derybos su Europos Komisija ir buvo išgirsti argumentai, kad iš referencinių dydžių turi būti atimti pievų plotai, virtę miškais, pelkėmis, šlapynėmis, kurių nėra galimybės deklaruoti, bei ekologiniam ūkininkavimui skirtos naudmenos. 

Vis dėlto žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas akcentuoja, kad nors pavyko įrodyti, jog mūsų šalyje pievų situacija yra normali, tai nereiškia, kad reiktų arti ir toliau.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

„Nors šiemet atkurti pievų nereikės, įsipareigojimas nearti pievų išlieka ir, kaip parodė ši situacija, labai svarbu visiems šių įsipareigojimų laikytis, ypač atsižvelgiant į tai, kad nuo 2023 metų keičiasi daugiamečiais žolynais užsėtų plotų ir bendro žemės ūkio paskirties žemės ploto pokyčių referenciniai dydžiai ir jie, preliminariais vertinimais, gali būti nepalankūs“, – teigia K. Navickas.

Ministerijos teigimu, Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) artimiausiu metu visus pareiškėjus, kurie prieš tai buvo informuoti apie galimą prievolę atkurti pievas, asmeniniais pranešimais informuos, kad teikiant 2022 m. deklaracijas, prievolės atkurti pievas nėra.

Žemės ūkio ministerija primena, kad teikdami paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškas, ūkininkai įsipareigoja daugiamečių pievų nearti, o NMA pareikalavus – jas atkurti, jeigu visos Lietuvos mastu daugiamečiais žolynais užsėtų plotų ir bendro žemės ūkio paskirties žemės ploto santykis sumažėjo daugiau kaip 5 proc., palyginti su referenciniu dydžiu.

Šiais metais tiesioginių išmokų deklaravimo taisyklėse numatyti palengvinimai dėl pievų tvarkymo. Iki 10 proc. deklaruojamo ploto ūkininkai galės tvarkyti jiems patogiu būdu – be draudimo smulkinti ir prievolės išvežti nušienautą žolę. Pievų tvarkymo lengvata galės naudotis ir bitininkai, įregistravę didesnius nei 5 šeimos bitynus, kai 1 bičių šeimai tenkantis plotas siekia 0,59 ha.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos