Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Agropolitika
Pieno gamintojai suvažiavo į Vilnių

Vilnius. „Litexpo" rūmuose šiandien vidurdienį prasideda visuotinis Lietuvos pieno gamintojų suvažiavimas. Jame bus aptariama sudėtinga pieno gamintojų situacija, mažos pieno supirkimo kainos, žemos Europos Sąjungos tiesioginės išmokos šalies ūkininkams.

Lietuvos pieno gamintojų asociacijos tarybos (LPGA) pirmininkas Jonas Vilionis teigė, kad  suvažiavimui rengti priežasčių buvo ne viena: dėl kritiškai mažų pieno supirkimo kainų susiklosčiusi sudėtinga situacija pieno gamintojų ūkiuose, žemos Europos Sąjungos tiesioginės išmokos šalies ūkininkams, laukiantis kvotų panaikinimas ir kt. Pieno gamintojų suvažiavimas buvo numatytas dar lapkritį, bet Vyriausybės prašymu buvo atidėtas, kol buvo svarstomas biudžetas ir ieškoma galimybių padėti pieno sektoriui. Tačiau situacija per tuos kelis mėnesius nė kiek nepagerėjo.

Suvažiavime žemdirbių savivaldos, žemės ūkio bendrovių, kooperatyvų atstovai ir ūkininkai tikisi išklausyti Lietuvos Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių, žemės ūkio ministrę Virginiją Baltraitienę, Seimo Kaimo reikalų komiteto narius.

Bioversija 23 09 01 m7

Aptarus svarbiausias problemas, apžvelgus pieno sektoriaus situaciją ir perspektyvas, Europos ir pasaulio pieno rinkas, suvažiavime žadama patvirtinti parengtą rezoliuciją su konkrečiais reikalavimais Seimui ir Vyriausybei.

Pasak J. Vilionio, rezoliucijoje bus keliami reikalavimai, kad Vyriausybė pripažintų žemės ūkį valstybės prioritetine sritimi, o Seimas ir Vyriausybė nuo kovo 1 d. užtikrintų, kad žaliavinio pieno supirkimo kaina nebūtų mažesnė negu ES vidurkis (šiai dienai jis yra 32 euro centai). Rengiamoje rezoliucijoje taip pat įrašytas ir punktas, kuriame siūloma ES investicinius projektus įgyvendinančius pieno ūkius laikinai atleisti nuo įsipareigojimų, be to, ketinama reikalauti, kad valstybė paremtų pieno gamintojų kooperaciją ir kt. Iš viso rezoliucijoje įrašyta 19 reikalavimų, tačiau kol kas niekas negali pasakyti, kaip pasikeis pieno gamintojų gyvenimas, net jeigu ši rezoliucija bus priimta.

Suvažiavime dalyvauja keli tūkstančiai pieno ūkių savininkų

Suvažiavime dalyvauja žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Premjeras Algirdas Butkevičius į suvažiavimą atvyko apie 14 val. - skaudžiausios ūkininkų  kalbos jau buvo pasakytos....

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos