Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Agropolitika
Perskirstytos lėšos smulkiųjų ūkininkų paramai
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Perskirsčius lėšas tarp sektorių, visiems, pateikusiems paraiškas priemonei „Parama smulkiesiems ūkiams“, paramos lėšų užtenka.

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) primena, kad dalis smulkiųjų ūkininkų, kurie kreipėsi paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“  veiklos sritį „Parama smulkiesiems ūkiams“, laukė sprendimo dėl papildomų lėšų skyrimo.

NMA surikiavo nuo kovo 1 d. iki gegužės 15 d. teiktas paraiškas į pirmumo eilę ir paaiškėjo, jog pateiktose paraiškose prašoma bendra paramos suma (24,1 mln. Eur) neviršijo kvietimui skirtos sumos, tačiau pieninės galvijininkystės sektoriuje liko nepanaudota 3,4 mln. Eur, o kitų, ne pieninės galvijininkystės sektorių, paraiškoms finansuoti pritrūko 2,5 mln. Eur.

Bioversija 2024 07 09 m7

Žemės ūkio ministerijos sprendimu padidinus kitų sektorių  lėšas daugiau kaip 2,5 mln. Eur suma ir sumažinus pieninės galvijininkystės sektoriaus lėšas, į paramą galės pretenduoti visi smulkieji ūkininkai, surinkę minimalų atrankos balų skaičių ir užsiimantys kita nei pienininkystė žemės ūkio veikla.

NMA teigimu, toliau bus vertinamas paraiškų tinkamumas gauti paramą. Nustačius, kad paramos gavėjas atitinka sąlygas ir reikalavimus paramai gauti ir projektas atitinka priemonės prioritetus, tikslines sritis ir kompleksinius tikslus ir t. t., bus priimtas galutinis sprendimas dėl paramos skyrimo ir neskyrimo. Apie priimtą sprendimą pareiškėjai bus informuoti paraiškoje nurodytu būdu.

Parengta: pagal NMA inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos