Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Agropolitika
Paukščiams svarbių teritorijų sluoksnyje lieka tik pievos ir šlapynės

Vilnius. Atnaujintas paukščiams svarbių teritorijų sluoksnis. Sumažinta jo apimtis – jame paliktos tik daugiametės pievos ir šlapynės. Atnaujintas sluoksnis Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje (PPIS) turėtų būti matomas jau kitą savaitę.

Valdymo reikalavimai (VR3) dėl laukinių paukščių apsaugos taikomi jau nuo 2023 m., o tai reiškia, kad nuo šių metų pievos, patenkančios į paukščiams svarbių teritorijų sluoksnį, negali būti suartos. Jei bus suartos, jas reikės atkurti, kitaip tai bus laikoma pakartotiniu VR3 pažeidimu, už kurį pritaikomos kasmetinės sankcijos. Sankcijos už šio reikalavimo nesilaikymą nebus taikomos tik plotams, kurie buvo suarti ir (ar) apsėti pasėliais iki 2023 m. sausio 1 dienos.

Jei pievos buvo suartos iki 2023 m., tačiau kontrolinių žemės sklypų erdvinio duomenų rinkinio žemėnaudų sluoksnyje pakeitimai neatlikti, t. y. ten vis dar nustatytos pievos, pareiškėjai turi aprašyti žemėnaudų sluoksnio pasikeitimus. Tai reiškia, kad jie turi prisijungti prie PPIS kontrolinių žemės sklypų ribų aprašymo modulio ir nurodyti vietą bei pridėti vietovės nuotrauką.

Bioversija 2024 04 15 m7

Atsižvelgiant į tai, kad pievoms, patenkančioms į paukščiams svarbių teritorijų sluoksnį, taikomi ūkinės veiklos apribojimai ir pareiškėjai gali patirti finansinių nuostolių, jiems siūloma dalyvauti kaimo plėtros intervencinėse priemonėse „Laukinių paukščių apsauga už „Natura 2000“ teritorijos ribų“, „Parama „Natura 2000“ žemės ūkio paskirties žemėje“, taip pat ekologinės sistemos „Kompleksinė pievų ir šlapynių priežiūros schema“ veiklose „Ekstensyvus daugiamečių pievų tvarkymas ganant gyvulius“ ir „EB svarbos natūralių pievų, šlapynių bei rūšių buveinių tvarkymas“.

Šaltinis: ŽŪM
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos