Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Patvirtintas paraiškų pagal KPP priemones priėmimo tvarkaraštis 2024 metais
Asociatyvi Freepik nuotr.

Vilnius. Patvirtintas paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemones priėmimo 2024 metais tvarkaraštis.

Ūkininkai, siekiantys investuoti į žemės ūkio valdas (finansinės priemonės, tęstinis kvietimas tik paskoloms), paraiškas bus kviečiami teikti dar šiemet – nuo lapkričio 6 d. iki 2024-ųjų kovo 29 dienos. Panaudojus lengvatinėms paskoloms teikti skirtą paramos sumą, kvietimas bus stabdomas.

Nuo 2024 m. kovo 1 d. iki balandžio 30 d. vyks kvietimas teikti paraiškas pagal KPP priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklą „Parama smulkiems ūkiams“ ir „Parama smulkiesiems ūkiams (pieninės galvijininkystės sektoriui)“.

Bioversija 2024 04 26 m7

Norintieji investuoti į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą kitąmet vasarį ir kovą bus kviečiami teikti paraiškas pagal veiklos sritį „Investicijos, kuriomis didinamas miškų ekosistemų atsparumas ir aplinkosauginė vertė“.

Nuo kovo 4 iki gegužės 3 d. truks kvietimai teikti paraiškas pagal veiklos sritis „Miško veisimas“ ir „Miškams padarytos žalos prevencija ir atlyginimas“.

Į paramą trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu pareiškėjai galės pretenduoti du kartus: kovą–balandį ir rugsėjį–spalį.

Siekiantieji valdyti savo ūkių rizikas jau nuo sausio 2 d. galės kreiptis paramos gyvūnų draudimo įmokoms kompensuoti. Kvietimas teikti paraiškas truks iki 2024 m. spalio 31 dienos.

Pajamų stabilizavimo priemonė (rizikų fondai) taip pat startuos išsyk po naujų metų ir truks iki kovo 29 dienos.

Paraiškos pagal priemonę „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ bus priimamos kartu su tiesioginių išmokų paraiškomis (2024 m. žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimo datos bus nustatytos atskirai).

Šaltinis: ŽŪM
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
Visos apklausos