Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Agropolitika
Patvirtinta Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programa

Briuselis/Vilnius. Pagaliau Lietuvą pasiekė labai laukta naujiena - Europos Komisija šiandien patvirtino Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programą. Kelerių metų Žemės ūkio ministerijos ir jos socialinių partnerių darbas vainikuotas sėkme. Lietuvos kaimo plėtros programą Europos Komisija patvirtino vieną iš pirmųjų visoje Europos Sąjungoje.

Lietuvos kaimo plėtros programa - tai vienas pagrindinių artimiausių septynerių metų laikotarpio šalies žemės ūkio ir kaimo plėtros finansinis veiklos instrumentas. Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos biudžetas siekia 1,98 mlrd. Eur Europos Sąjungos ir nacionalinio biudžeto lėšų (ES lėšos - 1,61 mlrd. Eur).

„Lietuvos kaimo plėtros programos patvirtinimas - tai svarbus istorinis momentas šalies gyvenime. Nors programa vertinama pinigais, jos reikšmė visos šalies ir ypač kaimo raidai sunkiai pamatuojama. Tai lėšos, skirtos ir mūsų smulkiesiems, ir vidutiniams ūkiams, ir jauniesiems ūkininkams, ir kaimo bendruomenėms, ir verslui, ir aplinkos apsaugai. Tai kaimo plėtros garantas, sudarysiantis galimybes išlaikyti mūsų kaimą gyvą ir gyvybingą ateities kartoms. Turime maksimaliai pasinaudoti visomis programoje numatytomis priemonėmis, kad pasiektume savo užsibrėžtų tikslų", - akcentuoja žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Bioversija 23 09 01 m7

Programa pradėta rengti 2011 m., ji buvo kuriama socialinio dialogo principu. 2014 m. birželį Lietuva oficialiai pateikė programos projektą Europos Komisijai svarstyti. Programos projekte pateikta išsami Lietuvos kaimo situacijos, poreikių analizė, aprašytos pasirinktos finansuoti priemonės. Po trijų mėnesių EK pateikė savo pastabas ir pasiūlymus, o 2014 m. gruodį Žemės ūkio ministerija EK oficialiai pateikė galutinį Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos projektą.

Nors 2014 m. metų pabaigoje dar buvo nemažai abejonių, šiandien Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programa buvo patvirtinta. Didžiosios daugumos valstybių programos bus tvirtinamos antrojoje šių metų pusėje.

Pasak V. Baltraitienės, didžiulis šio laikotarpio dėmesys yra skiriamas inovacijoms. Visa įgyvendinamų projektų atrankos kriterijų sistema, paremta balais, yra skirta atrinkti geriausius investicinius projektus, kurie būtų sėkmingai įgyvendinti ir taip padidintų mūsų šalies žemės ūkio konkurencingumą.

„Vienas iš pagrindinių šio periodo tikslų - įtraukti mūsų gyventojus į veiklas, kurios skatina ekonomikos augimą kaime ir taip kuria žmonių finansinę gerovę. Programa išlaiko ankstesniojo laikotarpio programos tęstinumą. Ji apima 15 priemonių, o kiekviena iš jų tikslingai suplanuota tam tikrai kaimo žmonių daliai, kad pasiektume labai konkrečių rezultatų. Svarbiausias mūsų šio laikotarpio kaimo plėtros programos tikslas - išsaugoti Lietuvos kaimą, sugrąžinti į jį jaunimą, o gyvenimo sąlygas priartinti prie miesto, kad visiems mums kaime būtų gera gyventi ir dirbti", - apibendrina ministrė V. Baltraitienė.

ŽŪM inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos