BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Agropolitika
Patikslinti geros agrarinės būklės reikalavimai
Asociatyvi Freepik nuotr.

Vilnius. Pakeistas Žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) reikalavimų, taikomų nuo 2023 metų, aprašas. Ypač dėmesį reikėtų atkreipti tiems, kuriems aktualus GAAB 6 standartas.

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) atkreipia dėmesį į GAAB 6 „Minimali dirvožemio danga siekiant išvengti, kad dirvožemis bus tuščias pažeidžiamiausiais laikotarpiais“ paketimus.

Pareiškėjai, kurie dalyvauja sėjomainoje su kitu pareiškėju, keičiasi laukais ir kitais metais jų laukuose bus auginamos daržovės, todėl negali įvykdyti GAAB 6 įsipareigojimų, apie tai NMA:

Bioversija 2024 04 26 m7
  • Iki lapkričio 1 d. pateikti NMA raštišką laisvos formos patvirtinimą apie vykdomus sėjomainos veiksmus tarp einamaisiais metais konkrečius laukus deklaruojančio pareiškėjo ir kitais metais tuose pačiuose laukuose daržoves ketinančio deklaruoti pareiškėjo. Pranešime turi būti nurodyti konkretūs laukų, kuriuose yra vykdoma sėjomaina, numeriai.
  • Iki kitų metų deklaravimo pradžios informuoti NMA apie valdos dalies perdavimą. Pranešime turi būti nurodomi konkretūs laukai, kurie yra perleidžiami, bei nurodoma, kokie įsipareigojimai yra perimami.

Taip pat ministro įsakymu papildytas 7 GAAB standarto „Sėjomaina ariamojoje žemėje, išskyrus vandenyje auginamus pasėlius“ dėl galimybės auginti tuos pačius pasėlius dvejus metus iš eilės tame pačiame plote. Kompleksinės ekologinės sistemos veiklos „Tarpiniai pasėliai“ reikalavimus atitinkantys posėliniai ir tarpiniai žieminiai pasėliai atitinka posėliniams augalams keliamus reikalavimus.

Pakeitimai galioja 2023 m. ir vėlesniais metais pateiktoms paraiškoms.

Parengta: pagal NMA inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos