Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Agropolitika
Patikslinta žemės paėmimo ypatingos svarbos objektams tvarka

Vilnius. Paimant žemę ypatingos svarbos objektams, reikia užtikrinti geresnę asmenų interesų apsaugą. Tokioms įstatymo pataisoms pritarė Seimas, jos įsigalios nuo liepos.

Žemės visuomenės poreikiams paimama įgyvendinant ypatingos valstybinės svarbos projektus: tiesiant geležinkelius, „Via Baltica“ atkarpas, dujotiekius ir kitus svarbius objektus.

Priimtos Žemės paėmimo visuomenės poreikiams įgyvendinant ypatingos valstybinės svarbos projektus įstatymo pataisos užtikrins konstitucinės teisės į teisingą atlyginimą įgyvendinimą, paimant žemę visuomenės poreikiams. Taip pat bus sudarytos teisinės prielaidos tokius projektus įgyvendinti veiksmingai ir racionaliai.

Bioversija m7 2024 03 29

Pasak parlamentinio Ekonomikos komiteto pirmininko Kazio Starkevičiaus, negalima ginčyti paties paėmimo fakto, bet galima – atlyginimo būdą.

„Anksčiau būdavo, kad valstybė išperka tavo žemę, o tu dar turi sumokėti pajamų mokestį. Priėmus pataisas, šitos nelogiškos nuostatos nelieka“, – teigė K. Starkevičius

Jis taip pat pažymėjo, kad įstatyme įtvirtinama ir kita žemės savininkams palanki nuostata – jų pageidavimu visuomenės poreikiams bus galima paimti daugiau žemės, nei reikia ypatingos valstybinės svarbos projektui įgyvendinti.

Norint pasinaudoti tokia teise, turi būti tenkinamos įstatyme nustatytos sąlygos: žemės savininkui po paėmimo liksiančios žemės sklypo dalies nebebus galima naudoti pagal Nekilnojamojo turto registre įregistruotą pagrindinę žemės naudojimo paskirtį, žemės ūkio paskirties žemės sklypas yra ne didesnis kaip 0,1 ha, miškų ūkio paskirties žemės sklypas yra ne didesnis kaip 0,1 ha, o kitos paskirties žemės sklypas – ne didesnis kaip 0,04 hektaro.

Įstatyme taip pat patobulintas asmenų informavimo procesas – numatyta naudoti elektroninių ryšių priemones.

Seimo pranešime primenama, kad iki šio įstatymo įsigaliojimo pradėtos žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūros bus baigtos pagal iki šiol galiojusį teisinį reglamentavimą, išskyrus kai kurias išimtis.

Parengta: pagal LRS inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos