Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Agropolitika
Pasėlius deklaravo ir vėluojantieji

Vilnius. Pagrindinis žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimo etapas šiemet baigėsi birželio 22 d. O pavėluotai paraiškos dar buvo priimamos iki liepos 17 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną išmokų suma mažinama 1 procentu.

VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, per pagrindinį žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo laikotarpį buvo pateiktos 123 162 paraiškos, o deklaruotas plotas buvo 2 927 029 hektarų. Šie duomenys beveik nesiskiria nuo praėjusių metų statistikos.

Pavėluotai pasėlius deklaruoti ir užpildyti paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus paraiškas dar buvo galima nuo birželio 23 d. iki liepos 17 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną paramos suma mažinama 1 proc.

Kaip portalą manoūkis.lt informavo VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro Geografinių informacinių sistemų skyriaus vadovė Raminta Vitkauskienė, nuo birželio 23 d. iki deklaravimo paskutinės dienos buvo patvirtintos 2142 paraiškos ir jose deklaruotas 16088,24 ha plotas.

Bioversija 2024 04 26 m7

Palyginus su praėjusiais metais, šiemet vėluojančiųjų buvo mažiau, nes 2019 m. pavėlavimo laikotarpiu buvo patvirtintos 3238 paraiškos ir jose buvo deklaruotas 33748,74 ha plotas.

Pasak R. Vitkauskienės, vėlavimo laikotarpiu pareiškėjai galėjo keisti deklaruotus duomenis ir papildomai deklaruoti ploto. Vėlavimo laikotarpiu jau pateiktose paraiškose buvo papildomai deklaruota 5505,79 ha ploto. 2019 m. pavėlavimo laikotarpiu jau pateiktose paraiškose papildomai buvo deklaruota 8563,85 ha ploto.

Žemės ūkio ministerija informuoja, kad po liepos 17 d. paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus paraiškos nebus priimamos, išskyrus, kai vėlavimą lėmė nuo pareiškėjo valios nepriklausančios (force majeure) aplinkybės.

Bet iki paramos gavimo datos pareiškėjas dar gali atsisakyti paramos pagal visą paraišką arba jos dalį. Sankcijos pareiškėjui netaikomos, jei iki paramos už atskirus laukus arba paramos pagal visą paraišką atsisakymo dienos jis nebuvo informuotas apie Nacionalinės mokėjimo agentūros planuojamą patikrą vietoje arba paraiškoje aptiktas klaidas jo pasirinktu informavimo būdu (raštu, paštu, trumpąja žinute mobiliuoju telefonu) arba nuo informacijos apie aptiktas klaidas atsiradimo informaciniame portale dienos.

Nuo paraiškos pateikimo dienos iki paramos gavimo dienos pareiškėjas gali keisti pateiktos paraiškos pirmojo lapo duomenis – banko sąskaitos numerį arba kontaktinius duomenis (adresą, telefoną, el. pašto adresą). Tai jis gali padaryti ir prisijungęs prie NMA informacinio portalo.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos