BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Agropolitika
Parlamentinis komitetas: prioritetai išlieka tie patys

Vilnius. Ekstremaliai situacija pakoregavus įprastą gyvenimą, kitaip organizuojamas viso Seimo darbas - Komitetai ir komisijos ketina savo sprendimus priiminėti nuotoliniu būdu. Seimo Kaimo reikalų komiteto (KRK) pirmininkas Andrejus Stančikas sako, kad Komiteto prioritetai nesikeičia.

Vis dėlto, nors sprendimai bus priimami, tačiau akivaizdu, kad taip gausiau, kaip anksčiau, dalyvaudavę socialiniai partneriai ir suinteresuotos šalys, dalyvauti negalės. A. Stančikas, teigia, kad tiek klausimus, tiek siūlymus Komitetui reiktų patiekti kuo anksčiau, kad parlamentarai „galėtų detaliau juos išdiskutuoti, apsitarti su kolegomis“.

Jo teigimu, dirbant nauju režimu, reikia prisiminti, kad laiko viskam reikės daugiau, tad nebūtų gerai, jog jau bandant priimti kokį nors sprendimą, „ateitų visa lavina pasiūlymų“. Tad tą reiktų padaryti kiek galima anksčiau.

Bioversija 2024 04 26 m7

Vis dėlto jis tikina, kad sprendimai neturėtų sustoti ir klausimai, kurie buvo ruošiami šiai, pavasario sesijai, išlieka prioritetiniai. Vienas iš jų – Pluoštinių kanapių įstatymo pakeitimas. Šis įstatymas jau buvo atkeliavęs į Seimo plenarinių posėdžių salė svarstymui kovo 12 d., tačiau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija pasiūlė daryti pertrauką iki kito posėdžio ir tam buvo pritarta.

„Kadangi dar yra pateikta ir pasiūlymų, dar plenarinio posėdžio metu su kolegomis, komiteto nariais diskutavome, ar čia sėdame prie to tuojau pat ir bandome priimti kažkokį sprendimą. Taip pat pasitarėme su įstatymo iniciatoriais, kad reikia dar gerai paanalizuoti. Praktiškai, pirma reikia gerai išsianalizuoti, kaip tie pasiūlymai atrodys realybėje ir tada priimti sprendimus. Bet tie prioritetai yra išlikę ir kas liečia kanapių įstatymą – jis vienas iš pirmųjų“, - penktadienį portalui manoukis.lt komentavo A. Stančikas.

Pirmajame pavasario sesijos Komiteto posėdyje buvo ketinta aptarti ir kompensacijas dėl šalnų padarytos žalos. Pasak A. Stančiko, šis klausimas taip pat neturėtų likti nuošalyje dirbant ir nuotoliniu būdu. „Buvo diskutuota tiek su žemės ūkio, tiek ir su finansų ministru, kas liečia tuos įsipareigojimus arba tuos pažadus. Vienaip ar kitaip turėtų būti įgyvendinti ir bandome ieškoti tų būdų, kaip vis dėlto būtų kompensuojama ūkininkams“, - sakė KRK pirmininkas.

Tuo tarpu Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį kritikavo posėdžius dėl koronaviruso nutraukusį Seimą. „Šiuo metu netekome vienos iš valdžios institucijų ir ta valdžios institucija yra parlamentinės demokratijos ašis“, – per spaudos konferenciją sakė prezidentas.

„Ar valstybė gali šiuo metu leisti, kad įstatymų leidžiamoji valdžia, parlamentinės kontrolės valdžia neveiktų? Mano atsakymas yra – ne“, – pažymėjo šalies vadovas.

G. Nausėda teigė, kad šalis „negyvena tokiomis paprastomis sąlygomis, kad Seimo posėdžiai būtų sušaukiami kartas nuo karto ir tokiu būdu negalėtų praktiškai Seimo institucija dirbti savo darbo“.

„O darbų yra tikrai daug ir manyčiau, kad šitoje vietoje mes turime suvokti savo atsakomybę prieš Lietuvos žmones“, – teigė prezidentas.

Seimas praėjusią savaitę antradienį susirinkęs į posėdžius priėmė Vyriausybės inicijuotas pataisas dėl koronaviruso protrūkio: ekonomikos skatinimo paketą, socialines garantijas karantino laikotarpiu ir išėjo į karantiną. Nuo kovo 17 dienos nevyko nei plenariniai, nei Seimo komitetų posėdžiai.

„Aš prisimenu, ne vienoje savivaldybėje nuskambėjo pastabos, kad opozicijai neleidžiama šnekėti ir skiriama minutė ar pusės minutės pasisakymui, tai štai ką šiuo metu Seimas yra padaręs – jis apskritai yra išjungęs savo mikrofonus“, – situaciją apibūdino prezidentas.

Šią savaitę Seimo darbe padaryta pertrauka, perkėlus ją iš gegužės paskutinės savaitės. O pirmadienį Seimo valdyba nutarė, kad kitą savaitę plenariniai posėdžiai jau vyks. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigė, kad visi parlamentarai bus įspėti, jog į plenarinių posėdžių salę ateitų su kaukėmis, taip pat bus parūpinta ir dezinfekavimo priemonių.

MŪ, BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos