Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Agropolitika
Paramos likučius pasidalys saujelė gyvulių augintojų

Vilnius. Valstybės parama grynaveisliams ūkiniams gyvūnams įsigyti po paskutiniojo šaukimo galės pasinaudoti vos penktadalis pareiškėjų. Iš 102 paraiškų patvirtintos tik 22. Šiam šaukimui numatyta 370,9 tūkst. Eur iš skirtų 1,4 mln. eurų.

Į paramą daugiausia pretendavo mėsinių galvijų ir avių augintojai. Daugiausia paraiškų patenkinta mėsiniams galvijams, kelios – avims įsigyti. Ši parama skirta pagerinti laikomų mėsinių veislių galvijų, avių ir ožkų bandų genetinę kokybę aukštos veislinės vertės gyvūnais ir gerinti žemės ūkio produkcijos kokybę.

Parama už įsigytus grynaveislius ūkinius gyvūnus bus mokama iš valstybės biudžeto lėšų, kompensuojant dalį grynaveislio ūkinio gyvūno įsigijimo kainos.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Bus kompensuojama iki 30 proc. grynaveislių ūkinių gyvūnų pirkimo kainos, bet ne daugiau kaip 1 300 Eur už grynaveislių mėsinių galvijų bulių reproduktorių, 1 000 Eur – už grynaveislių mėsinių galvijų telyčią, 200 Eur  – už grynaveislį aviną reproduktorių, 65 Eur – už grynaveislę avį.

Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Veislininkystės skyriaus vedėjos Dalios Laureckaitės-Tumelienės, nė viena paraiška nebuvo patenkinta, turėjusi tik 1 pirmumo balą. Iš viso buvo galimi trys pirmumo balai: pirmą kartą teikiantiems paraišką, dalyvaujantiems veisimo programoje, bandoje turintiems reproduktorių, kuris buvo vertintas pagal palikuonių ir penėjimosi savybes.

Kitą programavimo laikotarpį šios paramos ūkinių gyvūnų augintojams nebeliks. Kaip paaiškino D. Laureckaitė-Tumelienė, Europos Komisijos vertinimu, ši parama skirta skatinti sektoriaus augimą, gerinti bandas, ir šią paskirtį jau atliko.

Tačiau ūkinių gyvūnų augintojai, vis labiau suprantantys veislininkystės reikšmę, pastaraisiais metais šia parama noriai naudojosi. 2021 m. šiai priemonei skirta 1,845 mln. eurų, tačiau dėl pandemijos, kaip ir 2020 m., ji nebuvo išnaudota.  

Autorius: Dovilė Šimkevičienė
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos