Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Parama – saugantiems paukščius
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Pasirinkus ūkininkavimo būdą, kuris nekels pavojaus atskirų laukinių paukščių rūšių paplitimo teritorijoms, bus galima gauti Strateginiame plane numatytą paramą.

Žemės ūkio ministerija praneša, kad šiuo metu su visuomene derinamos intervencinės Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano priemonės „Laukinių paukščių apsauga už „Natura 2000“ teritorijos ribų“ įgyvendinimo taisyklės.

Pagal šią priemonę bus remiama veikla, susijusi su biologinės įvairovės apsauga, pritaikant ūkininkavimo būdą taip, kad jis nekeltų pavojaus atskirų laukinių paukščių rūšių paplitimo teritorijoms.

Bioversija 2024 04 26 m7

Taip numatoma saugoti laukinių paukščių – kurapkų, mažųjų erelių rėksnių, griežlių, balinių pelėdų, žalvarnių, tetervinų ir kitų paukščių – rūšis.

Paramą aktyvūs ūkininkai galės gauti už pievas, esančias už „Natura 2000“ teritorijos ribų. Taip bus kompensuojamos dėl prisiimtų įsipareigojimų patirtos papildomos išlaidos ir prarastos pajamos.

Paramą gauti norintis ūkininkas turės įsipareigoti 5 metams ir kasmet deklaruoti tuos pačius plotus. Numatyta kompensacinė išmoka – 74 Eur už hektarą pievų.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos