Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Paramos gaus ir kailinių žvėrelių augintojai

Vilnius. Paramos sulauks dar viena nuo koronaviruso sukeltos krizės nukentėjusi grupė – po ilgų svarstymų nuspręsta kailinių žvėrelių augintojams kompensuoti dalį prarastų pajamų.

Žemės ūkio ministerija praneša, kad dėl COVID-19 viruso protrūkio susidūrusiems su sunkumais kailinių žvėrelių augintojams bus iš dalies kompensuotos prarastos pajamos. Nereikšmingos (de minimis) valstybės pagalbos dydis – 4 eurai už šinšilą ir ne vyresnę kaip 10 mėnesių amžiaus audinę.

Išmoka bus vienkartinė, ją išmokės Nacionalinė mokėjimo agentūra. Norintieji gauti tokią paramą turėtų teikti paraiškas rajono, kuriame registruota kailinių žvėrelių augintojo valda, savivaldybės administracijai iki rugsėjo 25 d. Pavėlavus pateikti paraišką, tai galima padaryti iki spalio 12 d.

Bioversija 2024 04 26 m7

Kailinių žvėrelių augintojai iš pradžių tikėjosi problemas išspręsti be valstybės pagalbos, tačiau vėliau situacija komplikavosi, greta iš pradžių derintų paramos schemų kitiems žemdirbiams, pradėta diskutuoti apie pagalbos būtinybę ir kailinių žvėrelių augintojams. Diskusijose būta minčių, kad šis sektorius kilusias problemas galėtų spręsti besinaudodamas tam tikrais finansiniais instrumentais, tačiau galiausiai nuspręsta išmokėti ir vienkartines išmokas.

Dėl koronaviruso sukeltos krizės valstybės pagalba taip pat teikiama pieno gamintojams ir galvijų augintojams, kiaulių laikytojams, paukštininkystės ūkiams. Nukentėjusiems žemės ūkio subjektams teikiamos ir lengvatinės paskolos.

MŪ, ŽŪM inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos