BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Agropolitika
Per parą pasiektas paraiškų sumos limitas
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) praneša sustabdžiusi paraiškų priėmimą priemonei „Tvarios investicijos į žemės ūkio valdas“, nes per kiek daugiau nei parą buvo pateikta tiek paraiškų, kad pasiekta paramai skirtų lėšų riba.

Priemonės „Tvarios investicijos į žemės ūkio valdas“ taisyklėse buvo numatyta, kad paraiškos bus renkamos nuo rugpjūčio 1 d. iki rugsėjo 29 d., tačiau ne ilgiau nei bus pasiekta paraiškų priėmimo etapui dotacijoms arba lengvatinėms paskoloms skirta lėšų suma.

Kadangi pateiktose paraiškose prašoma bendra paramos suma jau pirmąją jų priėmimo dieną pasiekė skirtą sumą, Nacionalinė mokėjimo agentūra paraiškų priėmimą rugpjūčio 2 d. 9 val. 00 min. sustabdė. Žemės ūkio ministerijos teigimu, gautos 43 paraiškos, kurių bendra prašoma paramos suma siekia daugiau kaip 23 mln. Eur.

Bioversija 2024 04 26 m7

Už paramos lėšas ūkiuose siekiama diegti šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) išmetimus mažinančias bei oro kokybę gerinančias technologijas, iš gyvulininkystės ūkyje susidarančio mėšlo ir kitų biologiškai skaidžių žemės ūkio atliekų gaminti biodujas, taip pat pereiti prie aukštesnių ūkinių gyvūnų gerovės reikalavimų.

Gautos paraiškos bus vertinamos, jei paaiškės, kad šioms paraiškoms reikalingų finansuoti lėšų poreikis daugiau kaip 10 proc. viršija skirtą lėšų sumą, sprendimą dėl šių paraiškų finansavimo priims Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 metų strateginio plano valdymo komitetas.

Pasiekus dotacijoms skirtų lėšų limitą, iki paraiškų priėmimo pabaigos datos – rugsėjo 29 d., toliau galima bus teikti tik paraiškas gauti lengvatinę paskolą. 

Parengta: pagal NMA, ŽŪM inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos