A. Palionis pasisako prieš ministeriją Kaune
2019-08-09

Vilnius. Būsimasis žemės ūkio ministras socialdarbietis Andrius Palionis pasisako prieš Žemės ūkio ministerijos perkėlimą į Kauną. Be to jis žada kurti specialų fondą melioracijai, derėtis su gamintojais ir perdirbėjais dėl palankesnių produkcijos supirkimo kainų.

„Nenorėčiau, kad būtų keliama (ministerija – BNS)“, – teigė A. Palionis, paklaustas, koks bus ministerijos likimas.  

Pasak būsimo ministro, prezidentas  Gitanas Nausėda taip pat nepalaiko ministerijos iškėlimo į Kauną, o naujausios premjero Sauliaus Skvernelio pozicijos sakė nežinąs. Anksčiau premjeras tokią idėją rėmė.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Politikas tikino jau pradėjęs ministerijos suvienijimo darbus ir tikisi rugsėjo pradžioje turėti  savo komandą. „Dabar realiai ministerija išsibėgiojusi. Jeigu ministeriją, darbuotojus suvienysime, (...) jau dirbu, susitinku su tais, kurie išėjo – kad grįžtų“, – sakė A. Palionis.

ŽŪM darbuotojų profesinės sąjungos duomenis, nuo 2018 metų liepos iš darbo jau išėjo 72 žmonės. Metų pabaigoje į Kauną neplanavo vykti 85 proc. iš likusių 259 darbuotojų. Tuo metu į darbą jau priimta maždaug 20 kauniečių.  

Ministerijos darbui Kaune jau pasirinktos patalpos K. Donelaičio gatvėje, priklausančios koncerno SBA bendrovei „Bei Capital“. Tačiau sutartis dėl jų nuomos dar nepasirašyta.

A. Palionis, be to, sakė planuojantis kurti specialų fondą, skirtą finansuoti melioracijos projektus. Tam siūloma skolintis, nes dabar yra geros sąlygos. „Fondą, kuris kasmet suinvestuotų maždaug 70-100 mln. eurų į melioraciją“, – BNS teigė A. Palionis.

Tapęs ministru, jis planuoja išanalizuoti, kiek savivaldybės pernai įsisavino valstybės ir ES lėšų melioracijai. A. Palionis taip pat ketina inicijuoti derybas su gamintojais ir perdirbėjais dėl palankesnių žemės ūkio produkcijos supirkimo kainų.

„Reikia sodintis gamintojus ir perdirbėjus ir tartis dėl palankesnių kainų“, – teigė ministras. Jis taip pat žada inicijuoti tyrimą dėl galimų kartelinių susitarimų tarp kai kurių perdirbėjų, superkant žaliavą.

A. Palionis planuoja palaidoti maisto kuponų, skirtų paremti smulkiuosius ūkininkus, idėją ir neremia Žemės ūkio ministerijos perkėlimo į Kauną.  Jis taip pat skeptiškai vertina idėją taršos mokesčiu apmokestinti žemės ūkio techniką: „Abejoju“.

„Nežinau, ar nebus daugiau administracinių išlaidų negu bus surinkta (įmokų – BNS). Kiek žemės ūkio technikos priemonių parduodama palyginti su transporto priemonėmis (...). Jeigu norime apmokestinti, turime pasiūlyti kaimo žmonėms būdą, kaip tą taršią techniką pasikeisti į netaršią“, – pridūrė jis.

A. Palionis taip pat ketina siekti didesnių Europos Sąjungos (ES) tiesioginių išmokų žemdirbiams kooperuojantis su Latvija, Estija bei Lenkija,

„Ministras, ministerija turi siekti suburti visus prie bendro stalo – apjungti Baltijos šalis ir Lenkiją, kad visos kartu siektų didesnių tiesioginių išmokų. Jeigu kovosime vieni, dėl savęs, tikrai neišsikovosime“, – kalbėdamas apie svarbiausius darbus, kuriuos norėtų nuveikti tapęs ministru, BNS teigė A. Palionis.   

Pasak jo, prezidentas pokalbyje su būsimu ministru pažadėjo aukštesniu lygiu šį klausimą aptarti su Lenkijos atstovais.  Lietuvos, Latvijos ir Estijos žemės ūkio ministerijų vadovai gegužės pabaigoje neformaliame susitikime Vilniuje jau susitarė derybose su EK kartu reikalauti, kad tiesioginės išmokos žemdirbiams po septynerių metų siektų 100 proc. ES vidurkio.

A. Palionio teigimu, iš dabartinių viceministrų komandoje tikriausiai liks socialdarbietis Evaldas Gustas. A. Palionis bei dar du nauji ministrai Seime turėtų prisiekti rugpjūčio 20–22 dienomis. Jie turėtų dirbti iki kitų metų gruodžio, kai po Seimo rinkimų bus suformuota nauja Vyriausybė.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(16)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • Ekologinės išmokos

  Ūkininkauju ekologišai ir tikrai visi mano pažystami ūkiai didesni nei 50 ha. ūkininkauja tik dėl didelių išmokų ekologiniams ūkiams. Nes derliaus net neverta nuiminėti kai dvigubai moka negu chemizuotiems ūkiams. O ir derlius dažnu atvėju būna vienos žolės arba varpose po du grūdus.

 • žemiau parašiusiam

  Pasvajok ir praeis,greit nebeliks išmokų ir pasibaigs visi ekologiniai ūkininkavimai,juk jūs ekologiniai ūkininkaujat tik dėl išmokų,o ne dėl maisto be nitratų.Kur tie jūsų ekologiniai produktai? Didžiuosiuose prekybos centruos su žiburiu dar galima jų pamatyt,bet kaina tai kosminė.Tfu,negaliu klausyt vepeziojimų apie maistą be nitratų.

 • Tam to as

  Butent visi mato kas yra kas. Ir tikrai pasisako uz eko ukius. Niekas nenori, kad prie namu vazinetu su purkstuvais ir purkstu, valgyti maista su nitratais ir glifosatais. Niekad nebus taip, kad visi taps ekologais, bet bent jau 20 proc Lietuvos ploto butu ekologiniais, butu idealu

 • To aš

  Žmogau nebekliedek, tu skambini iš savo varpinės, o visi mato kas yra kas Jei visi ūkiai taptų ekologiniai, tai žmonija mirtų iš bado, nes iš ekologinių ūkių naudos kaip iš ožio pieno. Derliai maži,o piktžolių kiek nori.

 • As

  O as pazistu labai daug tvarkingu ekologiniu ukiu savininku. Ir aplinkui nera nei vieno tokio, kaip komentaruose. Ir bitutes skraido patenkintos. Eko ismokos turi buti ir net turi dideti. Reiketu siekti, kad kuo daugiau butu eko ukiu, o ne chemizuotu, kurie naudoja chemija, kuri nieko gero sveikatai, o net zalinga

 • Ekologinis

  Svarbiausia sutvarkyti ekologinių ūkių išmokas jog būtų tokios pat kaip ir paprastų ūkių. Ir kad ūkininkams būtų galima visiems rinktis ar ūkininkauti ekologiškai ar chemizuotai. Nes dabar paprastam ūkininkui gauti ekologinių išmokų neįmanoma nes naujų ekologinių ūkių neremia. Tada visi galėtų auginti javuose žolęs ir gauti išmokas. Nes dabar tik ekologiniai ūkiai, išrinktieji siurbia ES išmokas.

 • žinom

  tuos ,,ekologinius'',siutas ima kai paskaitai apie jų vapaliones,kad esą jie dirba taip iš idėjos.

 • a

  Kai kuriems ''EKOLOGAMS'' reikia nuimti išmokas . KUPIŠKIO raj. tai mačiau vietoj šaltalankių auga tik jų PRIRIŠIMO KUOLAI ,nors žmonės šienauja tarpueilius ,GAUNA IŠMOKAS. kUPIŠKIO r. yra kokie 3 stambus ūkiai pseudoekologai . ČIA AKMUO '' EKOAGROS'' , NMA DARŽĄ.

 • Ro

  Nemeloracija, o greit klausimas bus kur gauti vandens laukams palaistyti..

 • O

  Tai čia susirinks išsilaksčiusius draugelius ar kaip?

 • kada suvienodins

  su es ismokas ,kodel del ismoku mes ne es salis ,nebesidraskykit del centotarp saves ,man isvis dvi ministerijos nereikalingos,naikinkit arba rumus arba vilniaus,kam mums tiek valdininku

 • jo,jo

  matosi,kad komunistų įdėjos nesvetimos ministrui,typo pakalbės,kad perdirbėjai daugiau dalintusi ir kartėlį panaikintų;ką gi,ką gi ta pati dainelė beveik 30 metų;

 • ekologui

  Pagal teisybę piktžolių veisėjai iš vis neturėtų gaut ekologinių išmokų.Juk jūs sakot,kad dirbat iš idėjos,o už ekologinę produkciją gaunat didesnes kainas,tai kokia kalba gali būti apie išmokas.

 • Dainius

  Ekologe, norėjai pasakyti, ar laukų šiukšlintojai gaus daugiau pinigų? O šiaip tai nieko naujo, kiekvienas naujas ministras ateina su savo užnugariu ir kreipia valtį kur jam patogiau. Tai ir gaunasi,kad plaukiam į niekur.

 • Ekologas

  Kaži ekologams irgi padarys išmokas, lygias su Vakarų Europos ekologais?

 • kaimiets

  tai kas po galais cia darosi...ar prisims kas nors atsakomybe uz sias nesamones..? valstieciu partija, o zum ministras socialdemokratas...

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai