Padidintos tiesioginės išmokos
2008-07-17

Vilnius, liepos 17 d. Valstybė 2008 metais skirs papildomoms nacionalinėms tiesioginėms išmokoms dar 40 mln. litų. Finansų ministerija siūlė neskirti šių lėšų, bet pralaimėjo ginčą su Žemės ūkio ministerija. Tiesioginės išmokos už kvotinį pieną dabar sieks 87 Lt/t.

Įvertinant pastaruoju metu susidariusią sudėtingą finansinę padėtį pieno gamybos sektoriuje dėl žaliavinio pieno kainų sumažėjimo ir atsižvelgiant į žemdirbių bei socialinių partnerių pasiūlymus dėl tiesioginių išmokų už pieną padidinimo, Žemės ūkio ministerijos pateiktame projekte nustatoma, 2008 m. žemės ūkio veiklos subjektams bus skiriamos tokios tiesioginės išmokos:

už pievas, ganyklas, sodus, uogynus ir kitas papildomomis nacionalinėmis tiesioginėmis išmokomis neremiamas žemės ūkio naudmenas būtų mokamos penktadaliu arba apie 50 Lt/ha didesnės negu pernai išmokos iš Europos žemės ūkio garantinio fondo lėšų, atitinkančios 50 proc. ES tiesioginių išmokų dydį (jos sudarys 246 Lt/ha);

už pasėlius, gyvulius ir pieną, remiamus papildomomis nacionalinėmis tiesioginėmis išmokomis, mokama pagrindinės, taip pat apie 50 Lt/ha didesnės nei 2007 m. išmokos iš Europos žemės ūkio garantinio fondo lėšų, atitinkančios 50 proc. ES tiesioginių išmokų dydį, ir papildomos nacionalinės tiesioginės išmokos, mokamos iš valstybės biudžeto. Pienui jos sudarys 87 Lt už toną ir bus 34 Lt didesnės negu 2007 metais, už bulius – 594 Lt/vnt. ir bus 43 Ltdidesnės negu 2007 metais, pasėliams - 160 Lt/ha.

Žemės ūkio ministerija taip pat pateikė prašymą Europos Komisijai paankstinti tiesioginių išmokų už kvotinį pieną mokėjimą.

ŽŪM, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką keisite ūkyje, jeigu ES smarkiai apribos pesticidų ir cheminių trąšų naudojimą?
Orai