Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Agropolitika
NŽT galės kreiptis į teismą dėl viešojo intereso

Vilnius. Seimas leido Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT) tiesiogiai kreiptis į teismą dėl viešojo intereso gynimo, tačiau tik tuo atveju, jeigu pažeidimą naudojant valstybės žemę, bus padariusi ne pati tarnyba. Tikimasi, kad taip sutrumpės viešojo intereso gynimo procesai ir bus galima greičiau pašalinti pažeidimus.

Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančias Žemės įstatymo pataisas. Tais atvejais, kai viešasis interesas būtų pažeistas dėl NŽT sprendimų, ji turės kreiptis į prokuratūrą. 

Seimo teisininkai yra suabejoję, ar viešąjį interesą pažeidusius sprendimus priėmusi NŽT pati būtų suinteresuota juos išaiškinti ir dėl to pati kreiptųsi į prokuratūrą. Pasak teisininkų, ji tokių kreipimųsi vengs. 

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

„Abejotina, ar viešąjį interesą galimai pažeidžiančius sprendimus priėmusi institucija pati būtų suinteresuota juos išaiškinti ir dėl savo pažeidimų kreiptis į prokuratūrą, kad pastaroji kreiptųsi į teismą dėl jų panaikinimo bei teisinių pasekmių pašalinimo“, – rašoma Seimo Tesės departamento išvadoje.

Tačiau Seimas neatsižvelgė į šiuos pastebėjimus. Taip pat nepritarta siūlymui papildomai nurodyti kitą, nesuinteresuotą instituciją, pavyzdžiui, Žemės ūkio ministeriją, kuri pati tiesiogiai kreiptųsi į teismą dėl  pažeidimų. Seimo teisininkai taip pat siūlė įpareigoti ministeriją tokiais atvejais pačiai kreiptis į prokurorus, kad jie imtųsi ginti viešąjį interesą. 

NŽT duomenimis, 2013-2015 metais ji į prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo kreipėsi 214 kartų, iš kurių 193 atvejais buvo inicijuotas viešojo intereso gynimas teisme.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos