Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Agropolitika
Nuogąstaujama, kad žemės ūkio technikos registravimą perims verslo įmonės
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Kaunas. Ūkininkai nerimauja dėl galimų žemės ūkio technikos registravimo ir apžiūros tvarkos pakeitimų. Esą šios paslaugos, kurias teikia savivaldybės, gali būti perduotos privačiam verslui.

Per Lietuvos žemės ūkio tarybos spaudos konferenciją Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) pirmininkas Raimundas Juknevičius sakė: „Ministras dar gegužės LŪS posėdyje išsigynė, kai buvo paklaustas, ar ŽŪM nesvarsto žemės ūkio technikos registravimo ir apžiūros tvarkos pakeitimų. O gruodį išgirdome, kad, svarstydama apie per mažą žemės ūkio skyrių finansavimą, ŽŪM siūlė atsisakyti technikos registravimo.“

LŪS pirmininko teigimu, jeigu būtų vykdoma žemės ūkio technikos registravimo ir apžiūros reforma, t. y. šias paslaugas būtų patikėta teikti verslo įmonėms, jos galimai taptų monopolininkėmis, o nekontroliuojamai augančios kainos – didele problema. „Tai labai rimtas argumentas jaudintis dėl tokių galimų ministerijos ketinimų“, – komentavo Raimundas Juknevičius.

Bioversija 2024 04 15 m7

Pasak jo, realu tai, kad žemės ūkio technikos registravimas atitektų valstybės įmonei „Regitra“, techninių apžiūrių centrams, jeigu reforma tikrai įvyktų. „Nei patogumo, nei kainos, nei kokybės atžvilgiu, ko gero, niekas nesikeistų. Augtų nebent tik ūkininkų išlaidos“, – pabrėžė LŪS pirmininkas.

ŽŪM Melioracijos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Darius Vilimas komentuodamas situaciją sakė, kad tokie teiginiai ir nuogąstavimai – nepagrįsti. „Esamos tvarkos niekas keisti neketina. Tai visiški gandai“, – teigė jis.

Šaltinis: MŪ
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos