Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Agropolitika
Naujas siūlymas padės pažaboti prekybą falsifikatais?
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) svarsto apie draudimą perpakuoti augalų apsaugos produktus (AAP), tapačius registruotiems šalyje. Lietuvos augalų apsaugos asociacijos (LAAA) direktorės Zitos Varanavičienės teigimu, toks sprendimas padėtų kovoti su nelegalia prekyba.

Ministerija siūlo drausti įvežti, vežti, saugoti, rinkai tiekti ir naudoti perpakuotus AAP. Taip siekia apsaugoti aplinką ir žmonių sveikatą.

Be to, ŽŪM teigimu, perpakuojant kartais pakinta kokybinė ir kiekybinė AAP sudėtis, nes gali būti perpakuojami neaiškios kilmės ar sudėties netapatūs produktai.  

Bioversija 2024 07 09 m7

Z. Varanavičienės teigimu, Asociacija nėra prieš prekybą tokiais produktais, mat tai leidžia daryti ir reglamentinė nuostata.

Anot jos, didžiausia problema – tokio prekybos būdo panaudojimas neteisėtiems veiksmams.

„Kartais šios paralelinės prekybos taisyklės išnaudojamos tam, kad būtų pridengta prekyba nelegaliais produktais ir falsifikatais“, – portalui manoūkis.lt sakė Z. Varanavičienė.

LAAA direktorė teigia, kad Asociacija tokią tendenciją stebi jau ne vienus metus. „Iš savo darbo patirties galiu pasakyti, kad pasitaiko atvejų, kai Asociacijai atliekant ir pateikiant įvertinimą paaiškėja, jog dokumentuose atsispindi viena, bet pakuotėse yra visai kas kita“, – patirtimi dalijasi Z. Varanavičienė.

Ji teigiamai vertina tokį Ministerijos žingsnį, nes tikėtina, kad bus pažabojama negali veikla. „Džiaugiamės, bet tai reikėjo padaryti gerokai anksčiau“, – sakė LAAA direktorė Z. Varanavičienė ir pridūrė, kad normalios prekybos paraleliniais produktais šis ribojimas niekaip nepaveiks, nes perpakuoti produktus nenaudinga ekonomiškai.

Autorius: Eulalija Jonuškienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos