Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Agropolitika
Naująjį kandidatą į žemės ūkio ministrus įvertino palankiai (papildyta)

Vilnius. Prezidentas Gitanas Nausėda palankiai vertina antrąjį konservatorių teikiamą kandidatą į žemės ūkio ministro postą, buvusį aplinkos ministrą Kęstutį Navicką.

„Po susitikimo prezidentas akcentavo, kad palankiai vertina šį kandidatą, neabejotinas jo privalumas yra patirtis dirbant aplinkos ministru. Prezidentas pažymėjo, kad kandidatas turi įdomių ir inovatyvių idėjų, kurios leistų keisti ir transformuoti žemės ūkį“, – spaudos konferencijoje po G. Nausėdos susitikimo su K. Navicku sakė prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis. 

Pasak jo, prezidento ir K. Navicko prioritetai žemės ūkyje sutapo.

Bioversija 2024 04 15 m7

Pasak A. Bubnelio, susitikimo metu daugiausiai dėmesio skirta mažiems ir vidutiniams, šeimos ir ekologiniams ūkiams, taip pat kaimo gyvybingumo didinimui. Be to, kalbėta apie žemės ūkio konkurencingumą ir transformaciją į aplinkai palankų bei didesnę pridėtinę vertę kuriantį sektorių. 

Anot jo, su K. Navicku taip pat aptarta būsima jo komanda. Pats K. Navickas teigė dėl galimos komandos „kritinių pastabų nesulaukęs“, tačiau detaliau jos neįvardijo.

Pretendentas teigė norintis siekti takoskyros mažinimo tarp aplinkosaugos ir žemės ūkio. Anot jo, nuolatinis pokytis link geresnės aplinkos kokybės žemės ūkyje yra labai svarbu.

„Tai labai svarbu ne tik gyvajai gamtai, bet ir mums, vartotojams, siekiantiems turėti kokybišką maistą ir artimesnį socialinį santykį su žmonėmis, gyvenančiais kaime ir gaminantiems mums maistą. (...) Noriu siekti takoskyros mažinimo tarp aplinkos ir žemės ūkio, juolab, iššūkiai, susiję su COVID-19 ir klimato kaita, yra bendri ir nepriklauso vienam sektoriui“, – spaudos konferencijoje sakė K. Navickas. 

Jis taip pat sakė, kad neinicijuos revoliucijos dėl Europos Žaliojo kurso griežtėjančių aplinkosaugos reikalavimų žemdirbiams, tačiau skatins juos užsiimti modernesniu ūkininkavimu.

„Žemdirbiams nesiūlau ir nesiūlysiu revoliucijos šitam sektoriuje, žemės ūkis nestovi vietoje, technologijos nestovi vietoje. Yra ir šiandien ūkininkų, kurie jau ūkininkauja kitaip, naudoja modernias technologijas, tam yra numatyta nemažai lėšų iš Europos atsigavimo fondo ir manau, kad skatinant tuos ūkininkus, parodant gerus pavyzdžius, galime pasiekti evoliucijos keliu didesnį proveržį ir aplinkos sektoriuje“, – teigė kandidatas į žemės ūkio ministrus. 

K. Navickas – antras konservatorių pasiūlytas kandidatas į žemės ūkio ministrus, nes prieš tai pasiūlytos dabartinės Žemės ūkio ministerijos kanclerės Dalios Miniataitės kandidatūrą prezidentas G. Nausėda penktadienį atmetė

Patvirtino naujosios Vyriausybės sudėtį

Pirmadienio popietėje spaudos konferencijoje paskelbta, kad Prezidentas G. Nausėda dekretu patvirtino paskirtosios premjerės Ingridos Šimonytės vadovaujamos Vyriausybės sudėtį.

Joje – devyni Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, trys Laisvės partijos ir du Liberalų sąjūdžio pasiūlyti ministrai. 

Finansų ministerijai vadovaus Gintarė Skaistė, Krašto apsaugos – Arvydas Anušauskas, Vidaus reikalų – Agnė Bilotaitė, Sveikatos apsaugos – Arūnas Dulkys, Užsienio reikalų – Gabrielius Landsbergis, Socialinės apsaugos ir darbo – Monika Navickienė, Švietimo, mokslo ir sporto – Jurgita Šiugždinienė, Energetikos – Dainius Kreivys, Žemės ūkio – Kęstutis Navickas, Ekonomikos ir inovacijų – Aušrinė Armonaitė, Teisingumo – Evelina Dobrovolska, Susisiekimo – Marius Skuodis, Aplinkos apsaugos – Simonas Gentvilas, Kultūros – Simonas Kairys.

Vyriausybė pradės darbą, kai Seimas pritars jos programai ir ministrai duos priesaiką.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos