Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Ministro visuomeninių patarėjų taryboje - keturi ūkininkai

Vilnius. Darbą pradeda žemės ūkio ministro visuomeninių patarėjų taryba. Joje - keturi ūkininkai, du mokslininkai ir žuvininkystės specialistas. Penktadienį rengiamas pirmasis tarybos susitikimas, kuriame planuojama aptarti 2021-2027 metų žemės ūkio strategines gaires.

Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko suburtoje taryboje dirbs keturi šalies ūkininkai. Sutapimas ar ne, bet visi jie yra iš Aukštaitijos.

Tai - žemės ūkio kooperatyvo „Panevėžio aruodas“ valdybos pirmininkas Simonas Barzda, kooperatyvui „EKO tikslas“ vadovaujantis Mindaugas Petkevičius iš Rokiškio r., kanapių auginimu ir perdirbimu užsiimantis Andrius Šironas iš Molėtų r. bei augalininkystės ir avininkystės ekologinį ūkį valdantis Žilvinas Augustinavičius iš Anykščių r. 

Bioversija 2024 04 26 m7

Taryboje taip pat dirbs VDU Žemės ūkio akademijos Bandymų stoties direktorius Rimantas Velička, Agroekosistemų ir dirvožemio mokslų instituto direktorius Vaclovas Bogužas, Lietuvos hidrobiologų draugijos tarybos narys Kęstutis Skrupskelis.

Portalui manoūkis.lt pasidomėjus, kokiais kriterijais vadovaujantis buvo pasirinkti būtent minėti žemės ūkio ministro visuomeninių patarėjų tarybos nariai, ministro atstovas spaudai Algirdas Igorius atsakė, jog tai - kompetencija, savo srities žinojimas ir asmeninis ministro pasitikėjimas. Visuomeninius patarėjus žemės ūkio ministras pasirinko pats.

Pasak A. Igoriaus, patarėjai teiks patarimus, kaip pasiekti kokybinį poslinkį žemės ūkyje, remiantis praktiniais ir moksliniais argumentais. Kaip dažnai ministrui patarinės, spręs ministras ir suburta ekspertų taryba.  

Penktadienį rengiamas pirmasis naujosios patarėjų tarybos susitikimas. Jame planuojama aptarti 2021–2027 metų žemės ūkio strategiją, pranešė ministerija.

Anot jos, tarybos prioritetas – didesnis dėmesys kaimo žmogui, tvariai žemdirbystei, ūkinių gyvūnų gerovei. 

MŪ, BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos