BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Agropolitika
Ministro nušalinimas mažai tikėtinas

Vilnius. Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas pareiškė ketinantis atsisakyti karvių ūkio Klaipėdos rajone ir taip išspręsti galimą interesų konfliktą.

Jis kilo, kai paaiškėjo, kad keliuose kitų savininkų sklypuose ministro šeima ūkininkauja be nuomos sutarčių. Vieno jų savininkas sako, jog ministro planai jo nedomina ir jis neketina reikalauti jokių kompensacijų.

Savininkas neigia ministro žodžius

Bioversija 2024 04 26 m7

„Man iš ministro nieko nereikia absoliučiai (...) Visai vienodai, ką jis galvoja su savo verslu daryti (...) Jis tegul ministrauja toliau, aš jam pretenzijų neturiu, o savo žemę toliau dirbsiu aš. Nė vieno euro cento nenoriu aš iš jo. Aš tiesiog nenoriu politikuoti. Aš tik partijos narys, eilinis partijos „kareivis“, – BNS sakė Ramutis Lėlys. Jis pridūrė esantis Socialdemokratų partijos narys.

Skirtingai nei B. Markauskas, R. Lėlys tikino, kad ministras pastarosiomis dienomis nebandė su juo susisiekti.

„Nebenoriu šnekėti su niekuo (...) Net nebesinori po to melo, kurį gerbiamas ministras sako, kad savaitgalį bandė su manimi susisiekti, aš (esą – BNS) nekeliu telefono“, – kalbėjo R. Lėlys. Jis taip pat tikino, kad neturėjo su ministru jokio žodinio susitarimo dėl žemės nuomos.

B. Markauskas pirmadienį teigė, kad jo šeima nusprendė atsisakyti karvių fermos šalia R. Lėlio žemės, kurią nuomojasi jo šeima, ir taip iš dalies jam atlyginti, nes sklypo vertė dėl to esą padidės. ministras taip pat aiškino bandęs susisiekti su sklypo savininku, tačiau jam nepavyko.

„Aš sekmadienį grįžęs tam žmogui skambinau, norėjau bent atsiprašyti. Aš jam jau atlyginau, žinokite. Atlyginau jam nežinant (...) Mes kalbėjome jau senokai, kad atsisakyti ūkininkavimo, bent jau karvių. Mes ūkininkaujame vos ne mieste ir šimtai detaliųjų planų aplinkui. Nusprendėme atsisakyti karvių ir to žmogaus sklypo vertė tikrai padidės, nes niekas ten nenori pirkti, nes yra ferma“, – LRT televizijai pirmadienį vakare sakė B. Markauskas.

Interpeliacijos atveju turėtų palaikymą

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį Seime žurnalistams pakartojo nematąs pagrindo žemės ūkio ministrui trauktis. Tačiau, anot jo, B. Markauskas „turi susitvarkyti“.

Seimo Pirmininkas abejoja galimybe parlamente pareikšti nepasitikėjimą žemės ūkio ministru Broniumi Markausku, sulaukusiu kritikos dėl šeimos ūkininkavimo svetimame žemės sklype. Vis dėlto Viktoras Pranckietis teigia, kad ministras pateko į konfliktinę situaciją reputacijos požiūriu.

„Jeigu kalbėsime apie vieno ministro jau bandytą surengti nepasitikėjimą, interpeliaciją (sveikatos apsaugos ministrui A. Verygai – BNS), matėme rezultatą. Tai turbūt ir šiuo atveju, jeigu kas bandytų Seime inicijuoti procedūrą, ji baigtųsi taip pat“, – Žinių radijui trečiadienį sakė Seimo Pirmininkas.

Pasak jo, valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Seime veikiausiai palaikytų savo deleguotą ministrą B. Markauską. Tačiau V. Pranckietis pažymėjo, kad ministro reputacijai susiklosčiusi situacija kenkia, ir vargu, ar ketinimai atsisakyti ūkininkavimo visiškai išspręstų problemą.

„Kada vertiname ministrą, mes visada kalbame apie du dalykus: vienas yra jo darbinė veikla, ir lyg dėl jos priekaištų neturime, bet dėl reputacijos šiuo atveju – taip, papuolė į tokią konfliktinę situaciją ir tik jis pats ją gali išspręsti. Tas ūkio pardavimas – gal ne iki galo išspręstų tuos reputacinius klausimus“, – teigė V. Pranckietis.

Seimo Pirmininkas nesiėmė atsakyti, ar B. Markauskas turėtų atsistatydinti. „Tai yra premjero prerogatyva sakyti tokius žodžius. Premjeras pasakė, kad galbūt jis (B. Markauskas – BNS) neturi trauktis. Premjeras turbūt labiau vertina ne tik reputaciją, bet ir darbą“, – teigė V. Pranckietis.

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį Seime žurnalistams pakartojo nematąs pagrindo žemės ūkio ministrui trauktis. Tačiau, anot jo, B. Markauskas „turi susitvarkyti“.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos