Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Krizės paveikti maži ūkiai ir įmonės vėl gali gauti paramos

Vilnius. Ūkininkai, labai mažos ir mažos įmonės, nukentėję nuo COVID-19 krizės ir norintys gauti išimtinę laikinąją paramą, jau gali teikti paraiškas. Savivaldybės jas rinks dvi savaites – iki gegužės 14 dienos, praneša Žemės ūkio ministerija (ŽŪM).

Pasak ŽŪM, Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos priemonė „Išimtinė laikina parama ūkininkams ir mažoms bei vidutinėms įmonėms, kuriuos ypač paveikė COVID-19 krizė“, skirta teikti skubiai laikinai pagalbai labiausiai nuo krizės nukentėjusiems ūkininkams (fiziniams ir juridiniams asmenims) ir labai mažoms bei mažoms įmonėms.

Taip pat – fiziniams asmenims, savarankiškai vykdantiems veiklą pagal veiklos liudijimą ar įregistravusiems individualią veiklą.

Bioversija 2024 04 26 m7

Parama – 30,6 mln. Eur – šiemet skiriama tiems, kas pernai jos negavo. Iš viso 2020 m. buvo skirta 33,1 mln. Eur, tačiau panaudota tik 2,5 mln. Eur.

ŽŪM informuoja, kad pakeitus priemonės įgyvendinimo taisykles, šiemet į paramą galės pretenduoti daugiau pareiškėjų. Tai – negavę paramos pagal šią priemonę maisto gamintojai, taip pat specializuoti daržininkystės, uogininkystės, sodininkystės bei gyvulininkystės ūkiai.

Maisto gamintojams ir specializuotiems daržininkystės, uogininkystės, sodininkystės ūkiams šiemet taikoma ta pati skaičiavimo metodika ir toks pats paramos dydis, kaip ir pareiškėjams, teikusiems paraiškas 2020 metais.

Didžiausia paramos suma negalės viršyti 7 tūkst. Eur vienam žemės ūkio subjektui ir 18 tūkst. Eur mažoms įmonėms.

Pareiškėjams, gaunantiems pajamų iš gyvulininkystės, parama mokama atsižvelgiant  į  ekonominį žemės ūkio valdos dydį ir registruotų ūkinių gyvūnų skaičių. Kai žemės ūkio valdos dydis siekia iki 8 000 Eur, vienam sutartiniam gyvūnui skiriama 121 Eur, nuo 8 001  iki 25 000 Eur – 67 Eur, nuo 25 001 iki 100 000 Eur – 38 Eur. Gyvulininkystės ūkiams paramos suma mažinama gautos valstybės pagalbos dėl COVID-19 suma.

Parama maisto gamintojams ir dirbantiems daržininkystės, uogininkystės, sodininkystės sektoriuose apskaičiuojama pagal darbuotojų skaičių. Mokama suma mažinama gautos subsidijos pagal Užimtumo įstatymą suma.  

Pareiškėjas gali teikti tik vieną paramos paraišką pagal šią priemonę. Parama nebus skiriama tiems, kurie jau anksčiau gavo paramą pagal šią priemonę arba jei apskaičiuota paramos suma nesieks 200 Eur.

Paraiškos dėl minėtos paramos priimamos savivaldybėse. ŽŪM informuoja, kad parama turės būti išmokėta ne vėliau kaip iki š. m. gruodžio 31 d. Ją galės gauti iki š. m. birželio 30 d. patvirtintos paramos paraiškos.

ŽŪM, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos