Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Agropolitika
Konservatorių dialogo grupė prie vieno stalo susodins žemdirbius ir ministrą

Vilnius. Šiandien į pirmą susitikimą su Žemės ūkio taryba ir žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku renkasi valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumo sudaryta darbo grupė.

Žemės ūkio taryba spalio pabaigoje paragino ministrą trauktis iš pareigų, nes jis esą nesprendžia sektoriaus problemų, vengia dialogo, jam trūksta lyderystės, tačiau TS-LKD  prezidiumas partijos deleguotam ministrui pareiškė paramą ir, atsižvelgdamas į žemdirbių susirūpinimą dėl situacijos žemės ūkyje, sudarė darbo grupę siekti platesnio dialogo su žemės ūkio sektoriaus socialiniais partneriais.

Darbo grupei vadovaujantis buvęs žemės ūkio ministras, Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius BNS sakė, kad per pirmą susitikimą bus analizuojamos žemės ūkio ministro ir socialinių partnerių bendradarbiavimo krizės priežastys, aptariamas aplinkosaugos reikalavimų taikymas žemės ūkyje, taip pat ekoschemų metodai siekiant mažinti susietąją paramą kai kuriems augalininkystės bei gyvulininkystės sektoriams.

Bioversija 2024 07 09 m7

Vyks diskusija dėl galimybės teikti paramą visoms žemės ūkio įmonėms ir organizacijoms, investuojančioms į prisitaikymą prie naujųjų žaliojo kurso reikalavimų. 

Taip pat bus aptariamas bendrafinansavimui skiriamų lėšų didinimas iš valstybės biudžete nuo 15 proc. iki 25 procentų.

„Visomis tomis temomis reikės dirbti ateityje, nes tai principiniai dalykai, kurie lems mūsų kaimo ir žemės ūkio ateitį“, – BNS sakė K. Starkevičius. 

„Ministerija po persikrovimo atkurs bendradarbiavimą su žemdirbiškomis organizacijomis, nebereikės jokios mūsų priežiūros“, – pridūrė jis. 

Pasak K. Starkevičiaus, pirmame susitikime dalyvaus tik Žemės ūkio tarybos atstovai, kitą kartą bus diskusija su Žemės ūkio rūmais. Pastarųjų atstovai neįžvelgia priežasčių nepasitikėti ministru, paskui bus kalbama su organizacijomis, kurios nepriklauso nei tarybai, nei rūmams. 

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos