Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Komisija aiškinsis dėl NMA vėlavimų vertinant VVG veiklą
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Vietos veiklos grupių tinklui (VVGT) skundžiantis dėl Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) vėlavimų derinti vietos projektus, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sudarė komisiją, kuri turės ištirti galimą NMA vadovo Aleksandro Muzikevičiaus nusižengimą. 

VVGT teigia, kad NMA vėluoja derinti apie 50 vietos projektų vertinimo ataskaitas ir apie 30 projektų – teikti metodinę pagalbą, be kurios neįmanoma įvertinti vietos projektų ir pateikti jų svarstyti. Tinklo pirmininkės Kristinos Švedaitės teigimu, nuo vertinimo rezultatų priklauso, ar VVG gaus paramą.

Be to, iki penktadienio VVG planuoja derinimui pateikti dar daugiau nei 100 projektų ataskaitų.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Vėluojama galimai dėl daug susikaupusių projektų per trumpą laikotarpį, didelio darbuotojų užimtumo, atostogų, nedarbingumų ir darbuotojų trūkumo“, – teigiama VVGT skunde Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM), kurį matė BNS.

Ministro praėjusią savaitę pasirašytame įsakyme nurodoma, kad komisija turi ištirti A. Muzikevičiaus galimą tarnybinį nusižengimą. Tyrimas truks apie mėnesį. 

Šiuo metu numatyta, kad VVG ataskaitų vertinimas atliekamas iki liepos 29 d., tačiau tinklas prašo ŽŪM šį terminą pratęsti iki rugpjūčio 31 dienos. 

„Kreipėmės į ŽŪM su prašymu nukelti tarpinio VVG vertinimo terminą bent mėnesiui, kad dėl vėlavimų nekiltų nesusipratimų, jeigu VVG nepasieks rodiklių, ne dėl savo kaltės, o vėluojant visam biurokratiniam paramos administravimo procesui“, – BNS teigė K. Švedaitė.

Tačiau ŽŪM nurodė, kad termino nuspręsta nepratęsti, NMA įpareigota atlikti reikalingas procedūras per numatytą terminą. 

„Atsižvelgiant į dar nepanaudotų lėšų mastą ir įtai, kad baigiasi priemonės terminas, jo pratęsimas apsunkintų projekto įgyvendinimą“, – BNS komentavo ŽŪM. 

Iš viso priemonei 2014–2023 m. skirta 127 mln. Eur, šiuo metu yra 23,5 mln. Eur nepanaudotų lėšų.

Be pastarojo tyrimo, ŽŪM vyksta dar du tyrimai, susiję su NMA informacijos neteikimu.

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos