Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Agropolitika
Kiaulių ir viščiukų augintojams žadama 8 mln. eurų parama

Vilnius. Vyriausybė nusprendė skirti kiaulių ir viščiukų broilerių augintojams 8,1 mln. Eur paramos. Valstybės pagalbą dar turės patvirtinti Europos Komisija.

Žemės ūkio viceministro Pauliaus Astrausko teigimu, kiaulių augintojams prašoma 6,1 mln., o viščiukų broilerių augintojams – 2 mln. eurų. 

„Paveikė ir COVID-19, ir kiaulienos perteklius Europos Sąjungoje (ES). Prašome virš 6,1 mln. Eur paramos, kad šiam sektoriui būtų kompensuojama patirta žala pagal stojimo į ES dokumentą“, – pasitarime sakė jis. 

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Kiaulių augintojams parama sieks 35 Eur už paskerstą kiaulę nuo pernai rugsėjo. Parama vienam ūkininkui negalės viršyti 700 tūkst. eurų. 

„Augintojai (viščiukų – BNS) nuo praėjusių metų vidurio susiduria su didele finansine krize, kai pabrango žaliavos ir energetinės sąnaudos. Prašome pagal COVID-19 protrūkio sistemą atkurti jų gyvybingumą 2 mln. Eur už paskerstus paukščius nuo rugsėjo iki gruodžio 31 dienos“, – teigė P. Astrauskas. 

Parama sudarytų 0,09 Eur už kilogramą gyvo svorio arba 0,22 Eur už parduotą skersti ar savo užaugintą ir paskerstą viščiuką broilerį. Didžiausia suma vienam paukščių augintojui negalėtų viršyti 290 tūkst. eurų.

Šaltinis: BNS
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos