BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Agropolitika
Keičiamos paramos skyrimo sąlygos už ariamosios žemės atidėjimą negamybiniams plotams
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Parengtas naujas įsakymo projektas, pagal kurį nustatytos palankesnės paramos skyrimo sąlygos ūkininkams, kurie 2023 m. dalį ariamosios žemės skyrė negamybiniams plotams.

Naujame įsakymo projekte nustatomos palankesnės paramos skyrimo sąlygos ir numatyta mokėti visą arba dalį kompensacinių išmokų už ekologinės sistemos „Veiklos ariamojoje žemėje“ gamybines veiklas tiems, kurie paraiškos pateikimo metu negamybinėms veikloms skyrė ne mažiau kaip 5 proc. savo deklaruotos ariamosios žemės, tačiau po paraiškos administravimo arba patikros vietoje buvo nustatyta, kad negamybinių veiklų plotas sumažėjo (pvz., dėl ankstesnio negamybinių plotų nušienavimo).

Tai anksčiau lėmė, kad tokie ūkininkai pagal paramos skyrimo reikalavimus iš viso nebegalėjo pretenduoti į paramą už gamybines veiklas.

Bioversija 2024 04 26 m7

Dabar išmokas už ekologinės sistemos „Veiklos ariamojoje žemėje“ gamybines veiklas numatyta skirti, jas diferencijuojant taip (galioja tik 2023 m. pateiktoms suadministruotoms ir nesuadministruotoms paraiškoms):

  • 90 proc., kai negamybinei (-ėms) veiklai (-oms) skirta mažiau kaip 5 proc., bet daugiau kaip 4,5 proc. (imtinai) deklaruotos ariamosios žemės;
  • 70 proc., kai negamybinei (-ėms) veiklai (-oms) skirta mažiau kaip 4,5 proc., bet daugiau kaip 2,5 proc. (imtinai) deklaruotos ariamosios žemės;
  • 50 proc., kai negamybinei (-ėms) veiklai (-oms) skirta mažiau kaip 2,5 proc., bet daugiau kaip 1 proc. (imtinai) deklaruotos ariamosios žemės;
  • Išmokos būtų neskiriamos, kai negamybinei (-ėms) veiklai (-oms) skirta mažiau kaip 1 proc. deklaruotos ariamosios žemės.

Įsakymo projektas parengtas atsižvelgiant į tai, kad 2024 m. gegužės 14 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu panaikinta pareiga pagal 8 GAAB standartą dalį ariamosios žemės skirti negamybiniams plotams.

Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko teigimu, tai, kad ūkininkai, kurie pernai dalyvavo ekologinės sistemos „Veiklos ariamojoje žemėje“ veiklose ir dalį savo ariamosios žemės skyrė negamybiniams plotams, bet dėl minimalių neatitikimų šiuose plotuose prarado visas gamybinių ekologinių sistemų išmokas, buvo neproporcinga.

Su nauju įsakymo projektu galima susipažinti čia.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos