Basf m1 2024 06 14
Agropolitika
Kanapes bus galima auginti ir kaip tarpinius pasėlius

Vilnius. Seimas pritarė siūlymui išplėsti pluoštinių kanapių auginimą ir leido auginti daugiau jų veislių.

Nuo 2023 m. pradžios bus leidžiama auginti pluoštinių kanapių veisles, kuriose tetrahidrokanabinolio (THC) kiekis sudaro ne daugiau kaip 0,3 proc., taip pat bus leidžiama pluoštines kanapes auginti kaip tarpinius pasėlius. Šiuo metu leidžiama auginti pluoštinių kanapių veisles, kuriose THC kiekis sudaro ne daugiau 0,2 procento.

Mokslinių tyrimų institutams, mokslo ir studijų institucijoms uždaruose gruntuose pluoštines kanapes bus galima auginti ne vien selekcijos, bet ir kitais moksliniais eksperimentiniais tikslais.

Bioversija 2024 04 26 m7

Priimtais pakeitimais įtvirtinamos poveikio priemonės už pluoštinių kanapių gaminių gamybą, kai susidaro pluoštinių kanapių tarpiniai produktai ir kuriuose THC kiekis viršija leidžiamą 0,2 proc. ribą, ir tiekimo rinkai reikalavimų pažeidimus.

Valstybinės augalininkystės tarnybos duomenimis, Europos Sąjungos Bendrajame žemės ūkio augalų rūšių veislių kataloge įrašytos 82 pluoštinių kanapių veislės. Nacionaliniame augalų veislių sąraše yra 2 pluoštinių kanapių veislės: Austa SK ir Alive SK.

Auginant pluoštinių kanapių veisles Lietuvos Respublikos klimatinėmis sąlygomis, minėtos veislės nesukaupia daugiau kaip 0,2 proc. THC.

Parengta: pagal LRS inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos