Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Kaimo verslo plėtros agentūra galės skirti baudas
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Seimas leido Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūrai ne tik nurodyti prekybininkams nutraukti nesąžiningus veiksmus iš tiekėjų perkant žemės ūkio ar maisto produktus, bet ir skirti jiems baudas už kiekvieną pažeidimo dieną. 

Teigiama, kad taip siekiama pažaboti nesąžiningus produkcijos įsigijimus.    

Seimas antradienį priėmė  Nesąžiningos prekybos praktikos žemės ūkio ir maisto produktų tiekimo grandinėje draudimo įstatymo pataisas. Už balsavo 90 parlamentarų, o susilaikė septyni.  

Bioversija 2024 04 26 m7

Pataisos galios tik iki 350 mln. eurų metinių pajamų gaunantiems ūkininkams, žemės ūkio bendrovėms, kooperatyvams, perdirbėjams, supirkėjams, didmeninei ir mažmeninei prekybai, išskyrus penkis didžiuosius prekybos tinklus. 

Už tai, kad įmonės nepateiks dokumentų, įskaitant su komercinėmis paslaptimis, joms bus skiriamos baudos iki 50 eurų už kiekvieną pažeidimo dieną.

Laiku nenutraukus draudžiamų nesąžiningos prekybos veiksmų, neatkūrus ankstesnės padėties ar nepašalinus pažeidimo pasekmių, pavyzdžiui, nenutraukus netinkamos sutarties, bauda sieks  iki 300 eurų už kiekvieną dieną.  

Jeigu produkcijos pirkėjas nepateiks agentūrai informacijos apie metines pajamas, jam grės 3-10 tūkst. eurų, o jeigu toks pat pažeidimas bus pakartotinis per vienerius metus, bauda bus dvigubai didesnė.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
Visos apklausos