


Vilnius, gruodžio 4 d. Kandidatas į žemės ūkio ministrus Kazys Starkevičius žada, kad paramos kaimui sklaida bus didinama kuriant vidurinįjį sluoksnį, o žemės reformai užbaigti bus siūloma atskirti Vilnių ir Kauną.
„Paramos sklaida tikrai mūsų netenkina, nes paramą yra gavę tik daugiau kaip tūkstantis šeimų, neįskaičiuojant tiesioginių išmokų. Norint sukurti vidurinį sluoksnį, kuris yra konkurencingas ir Europos Sąjungoje, reikalinga didesnė paramos sklaida, biurokratizmo mažinimas“, - trečiadienį po susitikimo su prezidentu sakė K. Starkevičius.
Anot jo, šiuo metu apie 25 proc. lėšų yra išleidžiama vien įvairių projektų ruošimui.
Šalies vadovas Valdas Adamkus kandidato į ministrus klausė, kaip ir kada jis siūlytų baigti ilgiausiai Lietuvoje trunkančią žemės reformą. Pasak prezidento, antikriziniame plane yra numatyta sumažinti finansavimą šiai reformai, todėl valstybės vadovui įdomu, kaip planuojama taupyti ir ar tai netaps dar vienu stabdžiu šiai pertvarkai.
„Mūsų programoje yra numatyti du pagrindiniai punktai - reikia atskirti Vilniaus ir Kauno miestus, jiems paruošti atskirą programą. Taip pat įsteigti vieno langelio tarnybą, kuris klausimą išnagrinėtų iš esmės“, - sakė K.Starkevičius.
Jo vertinimu, kaime dabar gyvena apie 34 proc., o dirba - apie 12 proc. šalies gyventojų.
BNS inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Seimo komitetas prieš mažesnius GMP tarifus ūkininkams
2025-06-25 -
Be sankcijų valstybinę žemę deklaruoti galima ilgiau
2025-06-25 -
Ministras palaiko protestuosiančius ūkininkus: „Jie yra teisūs“
2025-06-18
Skaitomiausios naujienos
-
Nuo liepos – pokyčiai registruojant žemės ūkio techniką
2025-06-04 -
Seimas nusprendė: žemės ūkio technikai draudimo apmokestinimo išimčių nebus
2025-06-17 -
S. Skvernelis: norint atliepti ūkininkų reikalavimus, reikėtų atskiros mokesčių sistemos
2025-06-18
(0)