Vilnius. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys, šešėlinis žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius teigia, kad žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės kreipimasis į Europos Komisijos narį, atsakingą už žemės ūkį ir kaimo plėtrą, prašant skirti Lietuvos pieno gamintojams 32 mln. eurų paramą, gerokai pavėluotas. Pasak Seimo nario, sprendimų reikia čia ir dabar, nes šalies pieno sektorius šiuo metu yra patekęs į gilią krizę.
„Pasigirsta nuogąstavimų, kad Lietuvoje nuo rugpjūčio 1 d. šviežio pieno supirkimo kainos toliau mažinamos ir jau nesiekia net gamybos savikainos. Ką daro dabartinė Vyriausybė ir žemės ūkio ministrė, kad bent iš dalies būtų išspręsta pieno kainų krizė, nes Seimo priimtas vadinamasis „Pieno įstatymas" jokio poveikio neturi? Nors pranešta, jog jau kreiptasi į Europos Komisiją, tačiau derėtis su Europos Komisija Vyriausybė turėjo seniai - pirmiausia dėl mokėjimų už kvotinį pieną", - teigia Seimo narys.
K. Starkevičius atkreipia dėmesį, kad jau Seimo rudens sesijoje skubos tvarka turi būti pakeistas biudžetas, skiriant 34 mln. eurų pieno gamintojams kaip papildomas nacionalines tiesiogines išmokas. Taip pat nieko nelaukiant likusias iš Kaimo plėtros 2007-2013 metų programos lėšas būtina skubiai nukreipti pieno gamybos sektoriui stiprinti.
„Ankstesnė Vyriausybė kasmet žemdirbiams skirdavo po 34 mln. eurų papildomų nacionalinių tiesioginių išmokų už į rinką pateiktą pieną, tačiau formuojant 2015 m. biudžetą į opozicijos siūlymą skirti tokią pačią sumą ir šiais metais nebuvo atsižvelgta. Buvo numatyta tik 16 mln. eurų ir tie patys mokami už 2014 m. į rinką pateiktą pieną ir tik tiems ūkininkams, kurie 2006 metais laikė karves", - teigia Seimo narys.
K. Starkevičius teigia, kad Žemės ūkio ministerija ir Vyriausybė skubiai privalo iš nacionalinio biudžeto skirti paramą į sunkią padėtį patekusiems pieno gamintojams, o jeigu Vyriausybė, Žemės ūkio ministerija ir toliau trypčios kaip iki šiol, baimingai žvalgydamasi ir delsdama imtis veiksmų, dabartinė krizė išprovokuos sprogimą.
LRS, MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Baltijos šalys aptarė tiesioginių išmokų suvienodinimo klausimą
2024-11-22 -
ES komisaras: esate aktyviausios ūkininkų organizacijos
2024-11-21 -
Vyriausybė skyrė dar 40 mln. eurų žemės ūkiui
2024-11-20
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)