Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
G. Nausėda teigia vis dar laukiantis žemės ūkio ministro darbo vaisių Papildyta ministro komentaru
Prezidento Gitano Nausėdos metinis pranešimas Seime (LRS, V. Chorna nuotr.)

Vilnius. Prezidentas Gitanas Nausėda sako vis dar laukiantis žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko darbo vaisių.

Pasak jo, karas Ukrainoje parodė, kad žemės ūkis yra strateginė, nacionalinį saugumą užtikrinanti sritis, kuri padės siekti ir aplinkosaugos tikslų.

„Kokybiniai pokyčiai ir aiškūs žemės ūkio politikos prioritetai, dėl kurių sutarėme skirdami ministrą, tapo dar aktualesni. Deja, vis dar laukiame ministro darbo vaisių – ar tai būtų trumpųjų maisto tiekimo grandinių skatinimas, ar teisingesnis tiesioginių išmokų paskirstymo mechanizmas“, – metiniame pranešime Seime ketvirtadienį teigė prezidentas. 

Bioversija 2024 04 26 m7

„Tuo tarpu stringantis dialogas su ūkininkais tapo nuolatinių barnių šaltiniu“, – pridūrė jis.

Seimo opozicija jau kurį laiką nesėkmingai bando atstatydinti žemės ūkio ministrą, praėjusią savaitę nepavyko K. Navicko atžvilgiu rengta interpeliacija.

Ėmusi boikotuoti Seimo darbą, opozicija praėjusią savaitę kreipėsi į prezidentą, kviesdama įvertinti pasitikėjimo žemės ūkio ministru klausimą, ir ragina valdančiuosius spręsti dėl jo atstatydinimo.

K. Navickas: prezidento nuomonę vertinu kaip paskatinimą, o ne kritiką

Pats žemės ūkio ministras pezidento pareiškimą įvardija kaip paskatinimą, o ne kritiką. Anot jo, tai, kas priklauso nuo ministerijos dėl trumpųjų grandinių ar kooperatyvų skatinimo, yra padaryta, finansavimo prioritetai taip pat pakeisti, tačiau reikia laiko, kol pasimatys rezultatai.

„Dėl pastabos, kad nėra rezultatų, daugeliu atveju jau paramos yra išskirstytos, kalbant ir apie trumpąsias grandines, ir kooperatyvų skatinimo kriterijai pakeisti. Žinoma, kad tas rezultatas, natūralu, užtruks laiko, kol projektai bus pradėti įgyvendinti ir kol realiai pajusime. Greičio ir pats norėčiau daugiau daugeliu atveju. Bendrai vertinant, vertinu kaip paskatinimą o ne papeikimą“, – žurnalistams Seime sakė K. Navickas.  

„Dabar esame padarę tam tikrus sprendimus savo politinės komandos viduje ir tikiuosi kad rudenį turėsime tuos dalykus, kur atsiliekame“, – kalbėjo jis. 

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos