Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Europos Komisija vis dar tyli apie paramą pieno gamintojams
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Žemės ūkio ministrui gegužės pradžioje žadėjus, kad Europos Komisija (EK) netrukus turėtų skirti paramą krizę išgyvenantiems Lietuvos pieno ūkininkams, dabar Kęstutis Navickas sako, kad sprendimo kol kas nėra.

Ministras tikėjosi, kad eurokomisaras Janusz'as Wojciechowski's (Janušas Voičekovskis) sprendimą paskelbs antradienį vykstančiame Europos Sąjungos Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos posėdyje, tačiau to neįvyko. 

Jis žada organizuoti dar vieną susitikimą su eurokomisaru ir Latvijos žemės ūkio ministru.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Neišgirdome šiandien nei mes, nei latviai iš komisaro jokio konkretaus pasiūlymo, priminėm komisarui, kad tokiais tempais krizė nėra sprendžiama, belieka tik vėl prašyti trišalio susitikimo – mano, Latvijos ministro ir komisaro, kad būtų paaiškintos aplinkybės“, – BNS telefonu iš Briuselio antradienio vakarą sakė K. Navickas.

„Lūkesčiai buvo sukelti, kad per tarybą bus pasakyta, bet konkretumo neišgirdo ir kitos šalys, ypač tos, kurios nukentėjo nuo sausrų, pietų šalys“, – pridūrė jis. 

Ministras teigė, jog taryboje komisaras įvardijo, kad situaciją Lietuvos ir Latvijos pieno sektoriuose žino, tačiau viskas, anot jo, tuo ir pasibaigė.

„Tai, kad Komisija pripažįsta ir viešai įvardina krizę, mes tos vilties neprarandame. Aplinkybės, kurios buvo, nepasikeitė, tik mums dėl nesuprantamų priežasčių jokio konkretaus sprendimo Komisija mums valstybėms narėms nepateikė“, – sakė K. Navickas.

Gegužės pradžioje ministras sakė, kad Lietuva gali tikėtis iki 18,6 mln. eurų paramos. Balandžio pabaigoje pas komisarą J. Wojciechowski'į lankėsi ir Lietuvos žemdirbių delegacija, tuomet jie išgirdo pažadą padėti.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos