Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Agropolitika
Europos Komisija ketina skirti paramą už kiaulienos išėmimą iš rinkos

Vilnius. Europos Komisija parengė ir Europos Sąjungos valstybių ekspertams pristatė teisės akto projektą, kuriuo artimiausiu metu turėtų būti pradėtas taikyti privatus kiaulienos saugojimas.

Žemės ūkio ministerija pranešė, kad už laikiną kiaulienos išėmimą iš prekybos ir laikymą šaldikliuose perdirbėjai galės gauti nuo 230 iki 305 eurų už toną saugomos kiaulienos.

„Sprendimas aktyvuoti vieną iš ES rinkos reguliavimo priemonių buvo priimtas atsižvelgiant į užsitęsusią įtemptą situaciją kiaulienos sektoriuje, kai pernai antrąjį pusmetį kiaulienos kainos pradėjo ristis žemyn, o kiaulių gamybos ūkių finansiniam stabilumui iškilo pavojus. Tikimasi, kad laikinas laisvanoriškas kiaulienos išėmimas iš rinkos ir jos patalpinimas kuriam laikui į šaldyklas padės atstatyti pusiausvyrą rinkoje ir kiaulių supirkimo kainos vėl pradės kilti", - teigiama ministerijos pranešime.

Bioversija 23 09 01 m7

Kiaulienos saugojimą administruos Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra, o paraiškas galės teikti tinkamus šaldiklius turinčios bendrovės. Produkciją bus galima saugoti 90 dienų, 120 dienų ar 150 dienų, o mažiausias kiekis yra 10 tonų kiaulienos be kaulų arba 15 tonų su kaulais. Parama privačiam saugojimui bus teikiama tik už klasifikuotą, pagal reikalavimus suženklintą, atitinkančią veterinarijos, higienos reikalavimus kiaulieną. Mėsa atiduodama saugoti šviežia atšaldyta, o toliau laikoma užšaldyta.

Paskutinį sykį privataus saugojimo schema kiaulienai Europos Sąjungos mastu buvo taikoma 2011 metais, kada į šaldytuvus visoje ES buvo padėta saugoti 142 tūkst. tonų kiaulienos.

BNS, ŽŪM inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos