Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Agropolitika
EK patvirtino 20 mln. eurų paramą paukščių ūkiams

Vilnius. Po ilgai trukusių derybų ir aiškinimosi, Europos Komisija patvirtino Lietuvos pagalbą nuo koronaviruso krizės nukentėjusiems paukštininkystės ūkiams.

Žemės ūkio ministro Andriaus Palionio teigimu, schema patvirtinta trečiadienį vakare ir sektorius „maksimaliai greitai sulauks pagalbos“. Bendra paramos vertė siekia 20 mln. eurų, įskaitant ir de minimis pagalbą (3,5 mln. eurų), preliminariai 12 mln. eurų numatoma skirti skerdenos gamintojams, o 8 mln. eurų – kiaušinių, tačiau lėšos pagal poreikį galės būti perskirstomos.

„Sektoriui buvo ypač sudėtingas pavasaris, kai užsidarė horeca (maitinimo ir apgyvendinimo sektorius, – BNS) sektorius, ne paslaptis, kad mūsų paukštienos potencialas didesnis nei patys suvartojame, (...), pasigaminame 35 proc. daugiau, tačiau užsidarius horeca sektoriui, kuris generavo didelę pridėtinę vertę, sektorius smarkiai nukentėjo“, – sakė ministras.

Bioversija 22 02 02

Jo teigimu, ši paramos schema buvo užstrigusi derybos su EK, nes stipriai siejosi su kita schema – parama per pieno perdirbimo įmones. Pasak A. Palionio, buvo dedamos didelės pastangos, samdomi ES institicijų lobistai, kad ta pieno sektoriaus paramos schema būtų sužlugdyta.

Vis dėlto patvirtinus paukštininkystės schemą, paraiškos šiai paramai turėtų būti pradėtos rinkti nuo rugpjūčio 3 d. Planuojama, kad per rugpjūtį pinigai turėtų pasiekti žemdirbius.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos